Çözüldü Google Colab'deki tüm hücreleri bir for döngüsü ile tekrar etmek

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

NLRezonance

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar projemi yazdım ve en son olarak kodumun en başına bir for döngüsü eklemek istiyorum. Bu for döngüsünde çağıracağım değer daha önce yaptığım tüm kodları çağıracak ve işlem bitince sonrakine geçecek. Google colabdaki ayrı ayrı tüm hücrelerimi nasıl en başta yazdığım for hücresinin içine alabilirim? Veya alternatif olarak ne yapabilirim?

Bir img adında verim var ve bu verinin içerisinde herhangi bir resim alınıyor ve işlenip çeşitli işlemler yapılıyor. Daha sonradan videonun içerisindeki belirli nesnelerin resmini alan bir program yazdım ve bu ikisini birleştirmek istiyorum.

Sonradan yazdığım kodda resimler bir listeye atanıyor ve ben bu listeden elemanları çağırıp sıra sıra img adlı değişkene atamak istiyorum.

Çözüm
Veya alternatif olarak ne yapabilirim?

Her hücredeki işlemleri birer fonksiyonun içine koyarsınız ve ardından bir döngü içinde sırayla bu fonksiyonları çağırırsınız. Ben böyle yapardım.

Zorluk yaşarsanız, notebook'unuzu burada kod bloklarıyla paylaşabilirseniz nasıl yapmanız gerektiği konusunda yardımcı olabiliriz.

Örnek:
Python:
# 1. hücredeki işlemler
Python:
# 2. hücredeki işlemler
Python:
# 3. hücredeki işlemler
Python:
# 4. hücredeki işlemler

Dilerseniz tek blok içine de koyabilirsiniz.
Veya alternatif olarak ne yapabilirim?

Her hücredeki işlemleri birer fonksiyonun içine koyarsınız ve ardından bir döngü içinde sırayla bu fonksiyonları çağırırsınız. Ben böyle yapardım.

Zorluk yaşarsanız, notebook'unuzu burada kod bloklarıyla paylaşabilirseniz nasıl yapmanız gerektiği konusunda yardımcı olabiliriz.

Örnek:
Python:
# 1. hücredeki işlemler
Python:
# 2. hücredeki işlemler
Python:
# 3. hücredeki işlemler
Python:
# 4. hücredeki işlemler

Çözüm

Örnek:
Python:
# 1. hücredeki işlemler
Python:
# 2. hücredeki işlemler
Python:
# 3. hücredeki işlemler
Python:
# 4. hücredeki işlemler

Teşekkürler. Sorunumu çözdünüz.

Yeni konular

Geri
Yukarı