Google.com ERR_CERT_AUTHORITY_INVALID Hatası

Yer
Delft
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i7 12700H
3070 Ti 8GB
16GB 3200Mhz
2TB+2TB SSD
Meslek
Öğrenci
Merhabalar arkadaşlar,

4-5 gündür google.com, youtube gibi sitelere girmeye çalıştığımda aşağıdaki hatayı veriyor. DNS'leri denedim olmadı. İnternette epey aradım ama bu sorunu yaşayan pek yokmuş. Technopat sosyal'e de göz attım ama çözüm bulamadım.

InkedEkran Alıntısı_LI.jpg

Bir çok yolu denedim, ancak hala düzelmedi. Farklı antivirüsler ile bir çok kez virüs taraması yaptırdım ancak hiçbir virüs yok. 1-2 ay önce format atmıştım win7'den win10'a güncellemek için o zamandan beri pek sorun olmamıştı. Şimdi tekrardan format atmak istemiyorum.

Yandex gibi arama motorları çalışıyor ancak google üzerinden ne arama yapabiliyorum ne de google hizmetlerini kullanabiliyorum. Captcha'lar falan yüklenmiyor ve çok sinir bozucu oluyor bir yerlere giriş yapamamak.

Ekran Alıntısı.PNG

Mozilla, Edge ve Explorer tarayıcılarında da aynı sıkıntı var. Google ssl sertifikası sorunu karşıma çıkıyor. Gelişmiş seçenekler kısmına girince siteye devam et kısmı da gelmiyor.

Yardımcı olursanız sevinirim.

İyi günler.

Bir ara bana da böyle olmuştu saat yanlıştı, doğru yaptım ve Chrome'u silip yüklediğimde düzeldi.
Dediğim gibi; bir tek chrome'da değil, tüm tarayıcılarda sıkıntı var. Firefox ve edge'de de bağlanamıyorum.

Bir çok çözüm yolu denedim hiçbiri olmadı ancak en son HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Policies\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet settings dizininde proxysettingsperuser değerini 0'dan 1 yaptığımda düzeldi.

Bendeki problemi bu şekilde çözdüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı