Google desteksiz Huawei alınır mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Merhabalar.

Bildiğiniz üzere P40 serisi Google desteksiz geliyor kullanıcılara. Bu bağlamda farklı yollardan indirmek ve güncellemek gerekiyor o uygulamaları. Çok meşakkatli midir, uzun vadede kullanıcıyı bezdirir mi, aydınlatırsanız çok sevinirim. Deneyimlemiş olanlar ya da yakın çevresinden bilenler vardır diye düşünüyorum.
Bende Huawei var ama şu anlık almanızı önermem, mesela uygulama indirmek için ApkPure, YouTube için YouTube Vanced kullanıyorum. Huawei'nin mağazası şuanlık berbat bir çok uygulama yok ama 1-2 yıl içinde Apple gibi olacağını düşünüyorum.

Merhabalar.

Bildiğiniz üzere P40 serisi Google desteksiz geliyor kullanıcılara. Bu bağlamda farklı yollardan indirmek ve güncellemek gerekiyor o uygulamaları. Çok meşakkatli midir, uzun vadede kullanıcıyı bezdirir mi, aydınlatırsanız çok sevinirim. Deneyimlemiş olanlar ya da yakın çevresinden bilenler vardır diye düşünüyorum.
P40 Lite kullanıyorum, Google hizmetlerini yüklemek çok uğraştırıcı ve yükleseniz bile istediğiniz gibi olmuyor. Kurulum için eski firmware yüklemeniz gerekiyor, LZPlay vs.
Bunun haricinde Google'ı desteklemeyen bazı telefonlar Netflix'te Full-HD çözünürlüğü desteklemiyor. Bunu da göz önünde bulundurun.

Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim, cevaplarınız benim için değerli. Genel olarak aynı fikirdeyiz diye düşünüyorum; tahmin edildiği kadar kolay olmamakla birlikte meşakkatli bir yükleme ve update süreci var. WhatsApp yedeği de ayrı bir soru işareti 😟

Huawei'in gerektiğinde size yedek parça temin edebileceğinin bile garantisi yok şu saatten sonra. Adamların elindeki yongalar tükendi tükenecek, değişim ya da tamir hizmeti vermeyecekler bu olduğunda.

Ben olsam almam. Başka yerlerden indirip kurduğum Google hizmetleri ne kadar güvenli olabilir ki? En güvenilir yerden de indirseniz içinizde bir şüphe kalıyor açıkçası. Ben olsam bu fiyata başka telefonlar bakardım ama siz bilirsiniz.

Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim, cevaplarınız benim için değerli. Genel olarak aynı fikirdeyiz diye düşünüyorum; tahmin edildiği kadar kolay olmamakla birlikte meşakkatli bir yükleme ve Update süreci var. WhatsApp yedeği de ayrı bir soru işareti 😟

Hocam beni iyi dinleyin öncelikle. Kullanmayın bazı arkadaşlarımız var. Ve bilmeden papağan gibi konuşuyorlar. Bizzat ben Huawei P Smart s kullanıyorum. Hiçbir sorun çıkarmıyor. Gspace ile çözülüyor. Hesabımda rehberi var. Ama zaten gerek yok. Apkpure var onu kullan. Cidden güzel telefon. Huawei P40 Lite da aynı sayılır zaten :)
P40 Lite kullanıyorum, Google hizmetlerini yüklemek çok uğraştırıcı ve yükleseniz bile istediğiniz gibi olmuyor. Kurulum için eski Firmware yüklemeniz gerekiyor, lzplay vs.
bunun haricinde Google'ı desteklemeyen bazı telefonlar Netflix'te Full HD çözünürlüğü desteklemiyor. Bunu da göz önünde bulundurun.

Emin misin desteklemediğine? Kendim kullanıyorum.
Modlanmış Google servisleri kullanılabiliyordu yanlış hatırlamıyorsam ancak uğraştırabilir bir miktar. Ayrıca hangi servisleri kullandığınıza göre değişir. Huawei marketi de genişledi oldukça, Play Store yerine alternatif seçilebilir elbette. Ancak aynı hissi verir mi orasını bilemiyorum açıkçası.
Örneğin WhatsApp yedeklerinize erişmek için Google Drive servisi kullanılıyor. Bu sebeple WhatsApp yedeklerinize erişemeyebilirsiniz.
Hocam bilip bilmeden konuşmayın.

Son düzenleme:
Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim, cevaplarınız benim için değerli. Genel olarak aynı fikirdeyiz diye düşünüyorum; tahmin edildiği kadar kolay olmamakla birlikte meşakkatli bir yükleme ve Update süreci var. WhatsApp yedeği de ayrı bir soru işareti 😟

Tam da WhatsApp yedeği dolayısıyla o telefonu kullanmayı bıraktım.

Hocam beni iyi dinleyin öncelikle. Kullanmayın bazı arkadaşlarımız var. Ve bilmeden papağan gibi konuşuyorlar. Bizzat ben Huawei P Smart s kullanıyorum. Hiçbir sorun çıkarmıyor. Gspace ile çözülüyor. Hesabımda rehberi var. Ama zaten gerek yok. Apkpure var onu kullan. Cidden güzel telefon. Huawei P40 Lite da aynı sayılır zaten :)

Emin misin desteklemediğine? Kendim kullanıyorum.

Hocam bilip bilmeden konuşmayın.
Ben bilip bilmeden konuşmayı bırakırım da, siz fanboyluğu bırakmazsınız.
Sırf kullanıyorsunuz diye bir ürünü yere göğe sığdıramıyorsunuz. Çocuk gibi cevaplar vermişsiniz. Adam tek tıkla işlerini halletmek varken neden yok oradan şu apk yok şuradan şu modu kur ile uğraşsın? Gerçekten üzülüyorum sizlere.

Ben bilip bilmeden konuşmayı bırakırım da, siz fanboyluğu bırakmazsınız.
Sırf kullanıyorsunuz diye bir ürünü yere göğe sığdıramıyorsunuz. Çocuk gibi cevaplar vermişsiniz. Adam tek tıkla işlerini halletmek varken neden yok oradan şu APK yok şuradan şu modu kur ile uğraşsın? Gerçekten üzülüyorum sizlere.

Fanboy mu? Cidden komiksiniz. Sizce normal değil mi kullanmadığın bir telefonu kötülemek? Saçma konuşmayın. APK falan kurmuyorsun. Zaten App Gallery var.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı