Google Drive abonelik ödemesi ne zaman alınıyor?

emrah_8

Kilopat
Makaleler
3
Aylık 5.79 TL olan 100 GB kotalı paketi alıp, ay sonu gelmeden iptal edip ay sonuna kadar bu hakkı kullanabiliyor muyuz? Sonra gerekirse bu işlemleri tekrarlamayı? Amaç, ihtiyaç duyulduğu zamanlarda kotayı 100 GB ve üzerine çıkartıp, sonra ihtiyaç bitince tekrardan 15 GB olarak kullanmak.

Anlık çekiliyor. 6 yıldır ödüyorum :)

Karşılığını vermeden hizmeti kullanmak istemek garip değil mi?
Arkadaş para vermeden kullanmayı değil de lazım olduğu zamanlar da satın aldıktan sonra üyeliği ay sonu gelmeden iptal edip o ay sonuna kadar kullanabilir miyim diye sormuş. Evet kullanabilirsiniz.

Son düzenleme:
Anlık çekiliyor. 6 yıldır ödüyorum :)

Karşılığını vermeden hizmeti kullanmak istemek garip değil mi?
Hocam mesela 1 aylık 100 GB kota yaptırıp kullandık diğer ay yenilemezsek 15 GB'den fazla olan dosyalar siliniyor mu yoksa onlara erişmek için tekrar abonelik mi gerekiyor?

Hocam mesela 1 aylık 100 GB kota yaptırıp kullandık diğer ay yenilemezsek 15 GB'den fazla olan dosyalar siliniyor mu yoksa onlara erişmek için tekrar abonelik mi gerekiyor?
Yaşadığımı şöyle anlatayım; hangi telefondan geldi hatırlamıyorum ama satın aldığım bir Android telefondan bana 100GB Drive alanı gelmişti 5-6 yıl kadar önce. Ben bunu sonsuz süreli zannediyordum ve kullanıyordum. Birgün gmaili açınca karşıma kırmızı şeritli bir bildirim geldi. Drive alanınız dolu diyor ve alan satın almazsanız mail almaya devam edemeyeceksiniz. :) Dedim ne oluyoruz, biraz kurcalayıp araştırınca çözdüm. 2 yıllıkmış bana gelen hediye ve ben de yedeklemeyi Android kullandığım günden beri kullanan birisiyim. 100GB var diye güzel anılarımı Fotoğraf'lara orjinal boyut ile yedeklemiştim. 70GB civarı yedek anım var orjinal boyutunda. Pat diye hediye 100GB bitip 15'e düşünce tekrar bana 2 hafta civarı süre verdi 5 küsür TL'e işte 100GB en düşük paketti ben de ana mailim ve her şeyim orada olduğundan mecbur yıllardır satın alıyorum :)

Hocam mesela 1 aylık 100 GB kota yaptırıp kullandık diğer ay yenilemezsek 15 GB'dan fazla olan dosyalar siliniyor mu yoksa onlara erişmek için tekrar abonelik mi gerekiyor?
Mega'da dosyalar duruyor ve istediğin zaman indirebiliyorsun fakat yeni dosya da yükleyemiyorsun. Google'da da aynı şekilde olduğunu düşünüyorum. Ayrıca Gmail depolaması da Drive'da yapıldığı için üstteki arkadaşın dediği gibi mail alamazsınız.

Aylık 5.79 TL olan 100 GB kotalı paketi alıp, ay sonu gelmeden iptal edip ay sonuna kadar bu hakkı kullanabiliyor muyuz? Sonra gerekirse bu işlemleri tekrarlamayı? Amaç, ihtiyaç duyulduğu zamanlarda kotayı 100 GB ve üzerine çıkartıp, sonra ihtiyaç bitince tekrardan 15 GB olarak kullanmak.
Başlığı Google Drive Hakkında, diye açmıştım ama ilgili moderatör değiştirdiği için biraz anlam farklılığı olmuş.
Mevzu şu, örneğin 1 ay bu hizmeti almak istiyorum. Sonraki ay ihtiyacım yok diyelim. Üyeliği açtık ve o ayın parasını verdik. Sonraki ay, sistem otomatik olarak üyeliği yenileyecektir. Biz üyelik yenilenmesin diye ay bitmeden üyeliği iptal edersek, bir sonraki ay yenilenmez. Lakin bu durumda parasını verdiğimiz o ay için elde ettiğimiz 100 GB kota hakkımız gider mi yoksa ay sonuna kadar devam eder mi? Sormak istediğin soru buydu. Başlık yanıltıcı olmuş, yoksa 5-6 TL nin ne hesabını yapacağım. Ama süreklide kullanmadığım için bir abone parasını devamlı vermekte istemiyorum. İhtiyacım olduğunda 1 aylık abone açıp diğer aya gelmeden kapatmak istiyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı