Google Drive depolama alanı uyuşmuyor

Daha fazla  
Herkese iyi günler. Google Drive hakkın bir sorum olacak, Google One'a bir aylık üye oldum ve Google Drive'a dosya yüklemek istedim.
Sonra Google Drive uygulamasını indirdim, ama uygulama G dizini oluşturmuş ve 23 GB boş gerisi dolu gözüküyor. Tıkladığım zaman 31 GB depolama içindeki gözüken:

depolama.PNG

depolama.PNG

depolama içindeki gözüken.PNG

depolama içindeki gözüken.PNG

Sonra Google iletişim merkezine yazdım durumu ve iletişime geçen Google çalışanı şöyle yanıt vermiş;
"Sanal Sürücünüz, başka bir deyişle Google Drive (G) ve depolama alanı alanınızda uyuşmazlık olduğunu belirtmişsiniz.

Google Sanal Drive gördüğünüz boş olan veya dolu alan bilgileri maalesef tutarsız olabiliyor. Dolayısıyla, burada gördüğünüz bilgileri dikkate almamanızı rica ediyoruz. drive.google.com'da görmüş olduğunuz bilgi esas bilgidir.

Umarım açıklayıcı olmuştur. Yardımcı olabileceğimiz başka bir konu varsa bize tekrar ulaşabilirsiniz."
Bu durum garip değil mi? Neden uygulama 68 GB dolu gösteriyor tıkladığım zaman 31 GB dolu gösterip gerisini göstermiyor? Açıkçası ben deyim yerindeyse kıl oldum, yardımlarınızı bekliyorum. Allah razı olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam yardım edilecek bir durum yok aslında çünkü Google çalışanının da dediği gibi aslında o dolu gösterilen alan dolu değil. Yükleme yaptığınızda sıkıntı yaşamayacaksınız yani.

@darkguarachatribal bak, oluşan G sürücüsü içindeki bazı klasörlerin üzerinde bulut işareti var. Bunlar Drive'da yer alıyor ama bilgisayarına indirilmemiş demek. Uyuşmazlık bu sebeple. Tüm dosyaları eşitlersen düzelir ama gereksiz dosyaları tekrar bilgisayarına indirmeye lüzum yok.

1677790436434.png

Hocam yardım edilecek bir durum yok aslında çünkü Google çalışanının da dediği gibi aslında o dolu gösterilen alan dolu değil. Yükleme yaptığınızda sıkıntı yaşamayacaksınız yani.
Teşekkür ederim.

@darkguarachatribal bak, oluşan G sürücüsü içindeki bazı klasörlerin üzerinde bulut işareti var. Bunlar Drive'da yer alıyor ama bilgisayarına indirilmemiş demek. Uyuşmazlık bu sebeple. Tüm dosyaları eşitlersen düzelir ama gereksiz dosyaları tekrar bilgisayarına indirmeye lüzum yok.

Eki Görüntüle 1688020
Teşekkürler sağolun.

Eki Görüntüle 1688020

Ya işte o hepsinin toplamı 30 küsur GB, ama geri çıkıp baktığım zaman (G: Google Drive klasörü olarak gözüküyor) 68 küsur dolu gözüküp 23 GB dolu yazıyor!

Teşekkür ederim.

Teşekkürler sağ olun.

Ya işte o hepsinin toplamı 30 küsur GB, ama geri çıkıp baktığım zaman (G: Google Drive klasörü olarak gözüküyor) 68 küsur dolu gözüküp 23 GB dolu yazıyor!

Yani o bulutta olan ve bilgisayarımda olan hepsinin toplamı diyorum hocam 30 GB.
Acaba Google benim görmediğim gizli dosya kaydetmiş olabilir mi?

Dosya Ekleri

• depolama.PNG
    depolama.PNG
    2,4 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı