Google Drive fiyatları neden ucuz?

Çünkü google senin verileri işliyor ve kullanıyor. Tabiki google için para eden sadece senin verilerine bakmak değil. Ama bütün Türkiye'deki kullanıcıların verilerini incelediğini düşün. Buradan bir sürü taktik ve stratejik bilgi elde edebilir.

Mesela batı dünyası Türkiye'de bir fitne çıkarmak istiyorsa, bu verilerden elde ettiği ipuçları son derece isabetli kararlar vermelerini sağlayabilir.

Veya Türk insanının alış veriş alışkanlıklarını inceleyip çok isabetli pazarlama kararları verebilirler.
Bende bu var:Kingston 64 GB DataTraveler 100 G3 DT100G3-64 USB Bellek Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Ama her yerde lazım oluyor bence. Yanlışlıkla silinirse diye kullanıyorum. Kendi bilgisayarım da yedek dursa nasıl olur?

Bir de bir şey söylemek istiyorum. Verilerim USB bellekte. Ayrıca bir bireysel değil. Herkes kullanıyorum PC'yi. 15 GB olan verimi USB bellekte kilitleme özelliği var mı?

Yani şöyle: Benim USB'de 64 GB alan var. 15 GB dolu. Bu verileri kilitlesem olur mu? Ama USB kullanılacak ama o verileri gerekli materyaller ne indirlecek ne de silinecek.

Geri
Yukarı