Google Drive Kullanıcıları Sebepsizce Verilerini Kaybediyor

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Google Drive Dosya Oluşturma Sınırı

Google’ın bulut depolama platformu Google Drive’ı kullanan kişiler sürpriz şekilde verilerini kaybetmeye başladı. The Register‘ın raporuna bakılırsa müşteriler ciddi miktarda dosyayı hiçbir uyarı almadan kaybediyor. Google destek sayfasında veri kaybıyla ilgili şikayetler içeren çok sayıda kullanıcı raporu ortaya çıktı. Şirket ise sorunu takip ettiğini doğruladı ancak sorunların giderilmesi için bir yol haritası paylaşılmadı. Şikayetler Yeonjoong […]

Devamı: Google Drive Kullanıcıları Sebepsizce Verilerini Kaybediyor
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Bende yaşadım. Drive'a çocukluk fotoğraflarımdan 5 tane attım, 1 tanesi ve en güzeli gitmişti telefondan baktığımda.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yıllardır var olan aile resimlerimi yedekliyorum ben de, kaybolsa foto anlamam bile o kadar çok dosyam var. Paranoyak adamım zaten umarım geçici bir şeydir.

Markalara saçma sapan durumlarda dava açıp kazanan insanlar gibi bu duruma dava açıp para kaldıracak adam yok mu acaba?

Bu olay benim de başıma geldi hatta foruma da konu açmıştım. Yazıklar olsun böyle bir saçmalık olamaz. iCloud’a yedekleme yapıcam artık.

Markalara saçma sapan durumlarda dava açıp kazanan insanlar gibi bu duruma dava açıp para kaldıracak adam yok mu acaba?
Nasıl yapacağımı bilsem cidden yapıcam aşırı sinirliyim bu duruma. Bu konuda Google ile iletişime geçmiştim fakat karşımdaki şahıs robot gibi cevaplar veriyordu. Sen bir şeyi temsil edemezsin videosundaki amcaya dönecektim artık.

Merak eden arkadaşlar olursa eğer kaybolan içerikler şu şekilde gözüküyor.
1701185518058.png

Son düzenleme:
Google gibi devasa bir şirket nasıl böyle bir hata yapar. Gerçekten saçmalık.

Umarım dosya kaybetmemişimdir.

Benim dosyalarıma hiçbir şey olmamış ama bunun gelecekte tekrar olmayacağı anlamına da gelmiyor. Artık sağlam bir SSD alıp her şeyi ona yedeklerim.

Tam da ben Steam hesaplarımın mobil doğrulama kodlarının çekileceği dosyaları yedeklemişken çıkan olaya bak nereye elimi atsam bozuluyor...

Bulut sistemlere hiçbir zaman güvenmedim hem veri gizliliği anlamında hemde dosyaların saklanması vs. Bu yüzden verileri hem bilgisayar hemde harici bir diskte yedeklemeyi daha doğru buluyorum.
Bulut' a yedeklemeyi tercih etseniz bile tam olarak hiçbir şeye güvenmemek lazım en azından aynı şeyleri harici bir diske yedeklemelisiniz.
Sadece diske yedeklemek de güvenli bişey değil tabi 2 farklı yerde yedeklemek veri güvenliği için daha sağlıkı aynı hatayı google' da yapmış ki milletin veriler gitmiş bundan sonra aynı verileri 2. merkezde yedeklerse böyle saçma şeyler yaşanmaz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı