Çözüldü Google Drive'dan dosya indirirken indirme linki geçersiz oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

synoMM

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ASUS B350 M-A
Ryzen 3 2200g
GTX 1650
2X8 16GB GSKILL 3200 MHZ
Transcend SSD220 240 GB
IDM aracılığıyla Google Drive üstünden bir ZIP dosyası indiriyorum 12 GB'lık, 3-4 GB indirdikten sonra indirme duruyor, bağlanıyor diyor ve bağlanmıyor. İndirme linkini yenile yaptığımda indirmeyi başlatırken kullandığım linke atıyor ve o link geçersiz olarak karşıma çıkıyor, hiçbir şey indirmiyor o link. Aynı dosyanın farklı bir indirme linkini ise indirme devam ettirmek için kullanamıyorum indirmeyi tekrardan başlatmam gerekiyor. Zaten 12 GB dosya indirmesi 2 buçuk saatten fazla sürüyor bir de 3 kere aynı şey oldu delireceğim biraz daha olursa. Google Drive indirmesini başka hangi uygulama üzerinden yapabilirim? Veya çözümü varsa bu olayın nedir?

Çözüm
Şimdi ekranı tam hatırlamıyorum ama şöyle yapabilirsin IDM üzerinden hata verdikten sonra Google Driver'dan dosyayı tekrar indirmeye başla daha sonra tarayıcından indirilenler kısmına gir ve dosya inerken sağ tıklayarak bağlantı adresini kopyala seçeneğine tıkla. Bundan sonrasını tam hatırlamıyorum uzun süredir IDM kullanmıyorum ama IDMeye dön ve hata veren dosyaya sağ tıklayarak bir şekilde indirme bağlantısını değiştireceğin yeri bul orayı yeni kopyaladığın indirme adresi ile değiştir daha sonra indirmeye devam ettiğinde sorunun çözülme ihtimali yüksek ben bu şekilde yapıyordum fakat şu an telefonda olduğum için tam yönlendirme yapamıyorum biraz kurcalarsan çözebilirsin. (sayfa linki değil dediğim yoldan yeni indirme bağlantı adresini kopyalayıp halihazırda bir kısmı inmiş devamında hata vermiş dosyanın bağlantı adresini yenilemen gerekiyor.)

*
*
Biraz karışık oldu ama umarım anlamışsındır.
İndir ondan sonra indirme durursa devam ettir Google Drive'ye tekrar atacaktır sen tekrar indir indirme kaldığı yerden devam edecek bende de oluyor.
Google Drive'a atıyor ama o sayfa boş indirme sayfası yani bir indirme butonu yok ve bir şey indirmiyor. Tarayıcı eklentisini kullanmıyorum uygulamaya manuel olarak atıyorum indirme linkini ki kullansam bile attığı sayfanın linki geçersiz olmuş gibi görünüyor, ben sayfanın linkini kopyalayıp tekrar girdiğimde normalde indirmeyi başlatması gerekirken başlatmıyor.

Şimdi ekranı tam hatırlamıyorum ama şöyle yapabilirsin IDM üzerinden hata verdikten sonra Google Driver'dan dosyayı tekrar indirmeye başla daha sonra tarayıcından indirilenler kısmına gir ve dosya inerken sağ tıklayarak bağlantı adresini kopyala seçeneğine tıkla. Bundan sonrasını tam hatırlamıyorum uzun süredir IDM kullanmıyorum ama IDMeye dön ve hata veren dosyaya sağ tıklayarak bir şekilde indirme bağlantısını değiştireceğin yeri bul orayı yeni kopyaladığın indirme adresi ile değiştir daha sonra indirmeye devam ettiğinde sorunun çözülme ihtimali yüksek ben bu şekilde yapıyordum fakat şu an telefonda olduğum için tam yönlendirme yapamıyorum biraz kurcalarsan çözebilirsin. (sayfa linki değil dediğim yoldan yeni indirme bağlantı adresini kopyalayıp halihazırda bir kısmı inmiş devamında hata vermiş dosyanın bağlantı adresini yenilemen gerekiyor.)

*
*

Çözüm

*
*
Dediğinizi anladım ve denedim zaten onu ama indirme linkini nasıl gireceğimi bulamadım. Linki yenileye tıkladığımda beni tarayıcıya atıyor ve linki otomatik algılayacağını söylüyor. Link girme yeri yok.

Şimdi rastgele kurcalarken indirme ayrıntılarından (dosya özellikleri) kaynak kısmını gördüm oradan kaynak ve adres kısmını aktif linkle değiştirdim ve oldu, teşekkürler.

Dediğinizi anladım ve denedim zaten onu ama indirme linkini nasıl gireceğimi bulamadım. Linki yenileye tıkladığımda beni tarayıcıya atıyor ve linki otomatik algılayacağını söylüyor. Link girme yeri yok.

Şimdi rastgele kurcalarken indirme ayrıntılarından (dosya özellikleri) kaynak kısmını gördüm oradan kaynak ve adres kısmını aktif linkle değiştirdim ve oldu, teşekkürler.
Rica ederim iyi forumlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı