Google Fotoğraflar'a yedeklenen medyayı Drive'a yedeklemeye gerek var mı?

Bellic

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Galerimdeki fotoğrafları, videoları Google Drive'a kaydediyorum sürekli fakat bunlar Google fotoğraflarda da duruyor. Bu medyaları Google Fotoğraflar'dan sildiğim zaman cihazdan da, galeriden de, SD karttan da siliyor. Ama Drive'da duruyor. Google Fotoğraflar'da yedeklemeyi açtığımda galerimdeki bütün medya oraya da yedekleniyor mu? Yedekleniyorsa tekrardan Drive'a kaydetmesem olur mu? Cihaz değiştirdiğim zaman aynı hesabıma girdiğimde Google Fotoğraflar'daki bütün medya yeni cihaza da geliyor değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Fotoğraflar otomatik yedekliyor, driveye yedeklemene gerek yok. Eğer fotoğraflardan silip cihazımda kalsın istiyorsan farklı bir cihazdan fotoğraflardaki resmi sil. Farklı cihazda aynı hesabı açtığında fotoğraflardaki resimler indirilmiyor.

Fotoğraflar otomatik yedekliyor, driveye yedeklemene gerek yok. Eğer fotoğraflardan silip cihazımda kalsın istiyorsan farklı bir cihazdan fotoğraflardaki resmi sil. Farklı cihazda aynı hesabı açtığında fotoğraflardaki resimler indirilmiyor.
Anladım hocam teşekkürler. Ama cihazda kalsın istiyorsam bir şey yapmamam lazım yani değil mi? Fotoğraflar'ın yedeklemesi açık olacak ve yeni cihazda hesabıma girdiğimde oradaki medya cihazıma da gelecek değil mi?

En sağlamı fiziksel bir alete kaydetmek. Ben cihaz doldukça ( pc veya telefon ) taşınabilir HDD ye atıyorum, 2014 den beri :)

Anladım hocam teşekkürler. Ama cihazda kalsın istiyorsam bir şey yapmamam lazım yani değil mi? Fotoğraflar'ın yedeklemesi açık olacak ve yeni cihazda hesabıma girdiğimde oradaki medya cihazıma da gelecek değil mi?
Hocam yeni cihazda hesabını girip fotoğraflar uygulamasına girdiğinde bütün fotoğraflarını göreceksin ama ordan dahili depolamaya indirmiyor.

Geri
Yukarı