Google güvenlik kodları ne işe yarıyor ve nasıl kullanılır?

Arkadaşlar Google'da dolanırken güvenlik kodları kısmını gördüm sadece bakmak için şifremi girdim. Ekranda kod verdi. Şu an başka bir cihazım yok, bilgisayarım vesaire oturum açıp da deneyemedim. Bana girmem için her defasında kod mu verecek telefon üzerinden? Yoksa bu bir kerelik bir şey mi? Ya da bu özellik açılmadı mı? Açıldıysa eğer nasıl kapatılır yardımcı olur.

Hocam, şifreni unutursan unuttum sekmesinden o kodlarla şifre olmadan girebiliyorsun. Onları bir yere not al ya da SS al. Lazım olabilir şifreni unutursan falan.

@anasadre Hocam, şimdi baktım.
O güvenlik kodu kapatılmıyor.
Tüm herkesde bulunuyor.
Eğer şifreyi unutursanız, kayıtlı bir cihazında o kodu bularak giriyorsunuz ve erişiyorsunuz.

Kurtarma kodlarından bahsetiyorsunuz sanırsam. Hesaba erişiminizi kaybettiğinizde, o kod(lardan) birini girerek hesaba girebilirsin.

Şu aşağıda yazan güvenlik kodları olan yere bastım. Aktif olup olmadığından emin değilim lütfen yardımcı olur musunuz?

Kodu kapatamazsın diye biliyorum hocam.

Hocam, şifreni unutursan unuttum sekmesinden o kodlarla şifre olmadan girebiliyorsun. Onları bir yere not al ya da SS al. Lazım olabilir şifreni unutursan falan.

Şifremi unutursam doğrulanmış numaram ve e postam var neden böyle kodlara ihtiyaç duyuyoruz ki?

Kapatılmıyor o hocam, yukarda yazdığıma bakın.
yani herkes için geçerli bir durum mu bu?

Şifremi unutursam doğrulanmış numaram ve e postam var neden böyle kodlara ihtiyaç duyuyoruz ki?

Yani herkes için geçerli bir durum mu bu?

Ya hadi diyelim telefonun kapalı, mailinede erişimin yok. O durumlarda kullanırsın diye eklemişlerdir. Gayet de mantıklı bence.

Hocam, herkeste doğrulanmış e-posta veya numara yok. Ayrıca size zararı nedir?
Evet, herkeste geçerli bu durum.

Telefonuma bir şey olursa da giremezsem diye endişe ediyorum. Tüm her şeyim o Gmail'de çünkü. Bir de her giriş yapmak istediğimde böyle kod mu girilecek?

Telefonuma bir şey olursa da giremezsem diye endişe ediyorum. Tüm her şeyim o Gmail'de çünkü. Bir de her giriş yapmak istediğimde böyle kod mu girilecek?
Hayır hocam, bakın siz sadece şifreyi unuttum'a tıklayınca isterseniz o kodu girebilirsiniz.
Onun dışında muhtemelen giriş yaptığınızda sizden halihazırda girişi bulunan bir telefondan evete dokunmanızı veya SMS kodu ister.

Yeni konular

Geri
Yukarı