Google hesabım hacklendi ve haberim olmadan Google ads hesabı açıldı

gothangel

Zeptopat
Daha fazla  
Merhabalar. Bugün bilgisayarıma bulaşan virüs yüzünden Google hesabımın hacklendiğini ve haberim olmadan Google ads hesabı açıldığını fark ettim.(daha önce hiç kullanmadım) açıldıktan 2 saat sonra şüpheli hareketlerden dolayı askıya alınmış. Hesabımda kayıtlı kart yok. Kendileri kart eklemiş ve bilgilerinde de Arjantin falan yazıyor. Hiçbir şekilde de silemiyorum. Bir kere borç ödeyeceğim hakkında bildirim verdi ama hiçbir yerde de borç yazmıyor. Ne yapacağımı bilmiyorum.

Merhabalar. Bugün bilgisayarıma bulaşan virüs yüzünden Google hesabımın hacklendiğini ve haberim olmadan Google ads hesabı açıldığını fark ettim.(daha önce hiç kullanmadım) açıldıktan 2 saat sonra şüpheli hareketlerden dolayı askıya alınmış. Hesabımda kayıtlı kart yok. Kendileri kart eklemiş ve bilgilerinde de Arjantin falan yazıyor. Hiçbir şekilde de silemiyorum. Bir kere borç ödeyeceğim hakkında bildirim verdi ama hiçbir yerde de borç yazmıyor. Ne yapacağımı bilmiyorum.

Bilgisayardan Google hesabından çıkın ve format atın direk beklemeden telefondan şifreyi değiştirin epostayı falan iki aşamalı doğrulama koyun hesaba girdikten sonra sana ait olmayan her şeyi silersin zaten.

İlk olarak sizin kredi kartınızı bilmedikleri için para çekemezler. Tahminimce çalıntı kredi kartı kullanmışlardır.

Google dava falan uğraşacak olursa hesaba ne zaman kim girmiş falan görebiliyor yani başınız yanmaz rahat olun.

Dün bilgisayarı ayarlardan resetlemiştim ama bugün tekrar girmeyi denemiş. Şu an bilgisayara tamamen format attım ve 2 aşamalı doğrulama etkin. Eklediği ödeme profili de yönetici olarak gözüküyor ve sanırım kartta çalıntı o yüzden ads hesabı dahil hiçbir şeyi silemiyorum.
8CF59474-48FD-4B5F-8551-4C4FA17080D3.jpeg

Geri
Yukarı