Google hesabıma Nexus 5 cihaz bağlandı

Unturned

Kilopat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar, bugün kardeşimin hesabına birdenbire Google istemi geldi. Ben hayıra bastım ama ablamda kardeşimin telefonu olduğu için onayladı büyük ihtimalle çünkü Google güvenliğinden cihazın oturum açtığını gördüm.

Gelen istemde Nexus 5 cihazın kardeşimin telefonuyla aynı Android sürümü kullandığını, cihazın konumu yaşadığımız şehirde olduğunu, Google güvenliğinden cihaz hakkında detaylı bilgilere baktığımda modelinin Nexus 5 olduğunu, kardeşimin kullandığı Firefox tarayıcıyla aynı tarayıcıdan girdiğini gördüm. Cihazın konumunu bulmak istediğimde ise Google 4 adımlı işlemi yapmamı istedi (hesap hareketleri, numarayı arama, operatörden SIM'i iptal etme vb.) Yapmama rağmen cihazını bul ekranına yönlendirmiyordu "Google hesabınıza devam edin" diyordu. Kardeşimin Firefox tarayıcısının geçmişine baktığımda Google Account'a girdiğini görüyorum ama tarihi saati gözükmüyor.

Acaba bu işlemi ablam mı yaptı yoksa başkası mı yaptı? Ablam yaptıysa neden kardeşimin modeli yazmıyorda Nexus 5 yazıyor? Şimdi belki "ablandan neden sormuyorsun" diyorsunuzdur. Sormamamın nedeni bazı nedenlerden ötürü kendisiyle konuşmamamdır.

Not: Nexus 5 cihazın oturumunu kapatıp güvenilen cihazları sildim.

Ekleme: Nexus 5'in Android sürüm desteğine baktığımda en son 6.0.1 güncellemesi aldığını gördüm ama kardeşimin cihazı ve gelen istemdeki Android sürümü 6.0.1 değil.

Ablamla konuşmadığım için yeni bir cihaz alıp almadığını bilmiyorum. Nexus 5 cihaz alıp hesabı cihazına eklemeye çalışmış olabilir mi?

@Murat5038 @24099 @acv @yika38 @nih

Son düzenleme:
Hocam BlueStacks yüklediniz mi?
Bilgisayarım yok.

Ekleme: Nexus 5'in Android sürüm desteğine baktığımda en son 6.0.1 güncellemesi aldığını gördüm ama kardeşimin cihazı ve gelen istemdeki Android sürümü 6.0.1 değil.

Ablamla konuşmadığım için yeni bir cihaz alıp almadığını bilmiyorum. Nexus 5 cihaz alıp hesabı cihazına eklemeye çalışmış olabilir mi?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı