Google hesabımda şüpheli hareketler oluyor

kyujin

Decipat
Çift doğrulama olmasına rağmen şüpheli hareketler oldu. YouTube'da takılırken bir anda sayfa kendini yeniledi ve hesabımdan çıkılmış olduğunu gördüm. Hemen şifre değiştirdim. Sadece kurtarma e-postası yok. Telefon numaram kayıtlı. Şifreyi değiştirmem yeter mi? Yoksa yapmam gereken bir şey var mı?

Son düzenleme:
Çift doğrulama olmasına rağmen şüpheli hareketler oldu. YouTube'da takılırken bir anda sayfa kendini yeniledi ve hesabımdan çıkılmış olduğunu gördüm. Hemen şifre değiştirdim. Sadece kurtarma e-postası yok. Telefon numaran kayıtlı. Şifreyi değiştirmem yeter mi? Yoksa yapmam gereken bir şey var mı?

Ne kadar adımlı doğrulama varsa o kadar iyi şu an için olmasa da ileride telefonuna ulaşım sağlayamadığında ve giriş yapamadığında sadece kurtarma olarak telefon olması bir işe yaramaz.

Ne kadar adımlı doğrulama varsa o kadar iyi şu an için olmasa da ileride telefonuna ulaşım sağlayamadığında ve giriş yapamadığında sadece kurtarma olarak telefon olması bir işe yaramaz.
Hocam sanırsam Instagram'da bir durum yaşamıştım onunla alakalı hemen bir e posta kurup ekleyeceğim. Bilgisayarda virüs olma ihtimaline karşın malwarebytes indirip kontrol etmeli miyim? Fazla bir GPU kullanımı yok ama sadece ne olur ne olmaz diye.

Hocam sanırsam Instagram'da bir durum yaşamıştım onunla alakalı hemen bir e-posta kurup ekleyeceğim. Bilgisayarda virüs olma ihtimaline karşın Malwarebytes indirip kontrol etmeli miyim? Fazla bir GPU kullanımı yok ama sadece ne olur ne olmaz diye.

Gerek olduğunu düşünmüyorum bilgisayar tarafında. Bu tarz şeylerde önemli olan güvenmediğiniz ne olduğu belirsiz sitelere aktif olarak kullandığınız şifrelerin bilgisini vermemek, bağlantılara tıklamamak, indirmemek ve hesapların şifresini birbirinden farklı tutmaktır. Bu arada virüs şüpheniz indirme tarafında olsun güvenmediğiniz sitelerden veya reklamlardan olabilir indireceğiniz şeyin boyutundan alakasız şeyler varsa dikkat etmelisiniz ben her zaman indirdiğim şeyin boyutuna bakarım.

Gerek olduğunu düşünmüyorum bilgisayar tarafında. Bu tarz şeylerde önemli olan güvenmediğiniz ne olduğu belirsiz sitelere aktif olarak kullandığınız şifrelerin bilgisini vermemek, bağlantılara tıklamamak, indirmemek ve hesapların şifresini birbirinden farklı tutmaktır. Bu arada virüs şüpheniz indirme tarafında olsun güvenmediğiniz sitelerden veya reklamlardan olabilir indireceğiniz şeyin boyutundan alakasız şeyler varsa dikkat etmelisiniz ben her zaman indirdiğim şeyin boyutuna bakarım.
Sanırsam bir uygulama indirmiştim. Ona girdiğim hesap yüzünden oldu. Kurtarma e postası ekledim. Eklediğim e postayı da güvenli hale getirdim. Sanırım bir daha böyle bir şey olmaz. Teşekkürler.

Geri
Yukarı