Google şüpheli uygulama algılandı

Asdfg.h

Decapat
Az önce fark ettim böyle bir uyarı algığımı. Hesaba bağlı 3. taraf uygulamaları kontrol ettim NVIDIA ve SwiftKey keyboard var sadece. Şüpheli olarak algılanan cihaz ise benim PC. Şifreyi değiştirdim

Ama hala bu uyarı gözüküyor. Bilgisayarda da herhangi bir virüs falan yok. Neden böyle bir uyarı verdi ve şifreyi de değiştirmeme rağmen neden hala uyarı gözükmeye devam ediyor anlamış değilim. 8 Ağustos'ta PC'ye format atmıştım. Oturum açılma tarihi olarak 8 Ağustos gözüküyor ancak dün tekrar format atmak durumunda kaldım yani dün Windows'ta tekrar oturum açtım. İki faktörlü kimlik doğrulama yıllardık açık zaten.

Ekran görüntüsü 2022-08-20 185608.png
Screenshot_20220820_183037.jpg

Format atma sonrası farklı cihazdan oturum açmış olarak algılamış sanırım, bu sebeple uyarı vermiş olabilir. 2FA aktif edin, sistemde herhangi bir zararlı olmadığından da emin olun.

Format atma sonrası farklı cihazdan oturum açmış olarak algılamış sanırım, bu sebeple uyarı vermiş olabilir. 2FA aktif edin, sistemde herhangi bir zararlı olmadığından da emin olun.

Şu an PC'ye format attım telefona da aynı şekilde ancak hala uyarı gözüküyor 2FA dediğim gibi hesabı açtığımda beri açık neredeyse tüm şifrelerimi de değiştirdim ') herhangi değişik bir eklenti de yoktu AdGuard Shazam ve IDM yıllardır bu şekilde zaten konuyla alakası var mı bilmiyorum ama Instagram hesabım da arada kendi kendine hesap takip ediyordu dün onlarca hesabı takip etmiş giriş aktivitelerine baktım Kenya gözüküyordu iki adımlı doğrulama da açıktı oysaki e postayı ve şifreyi değiştirdim Instagram'a bağlı uygulamalar da yoktu bugün de bu olunca bilemedim artık.

YouTube geçmişine baktım ve şu an fark ettim bugün yaklaşık 30-40 tane video izlenmiş ve hiçbirini de ben izlemedim videolar YouTube'a yeni yüklenmiş 24 saat bile olmamış ve hepsi kısa kısa videolar en fazla 2 dk gerçekten bir şeyler olmuş ama bu nasıl olabilir aklım almıyor doğrulama var hesapta nasıl olabilir bu.

Son düzenleme:
Şu an PC'ye format attım telefona da aynı şekilde ancak hala uyarı gözüküyor 2FA dediğim gibi hesabı açtığımda beri açık neredeyse tüm şifrelerimi de değiştirdim ') herhangi değişik bir eklenti de yoktu AdGuard Shazam ve IDM yıllardır bu şekilde zaten konuyla alakası var mı bilmiyorum ama Instagram hesabım da arada kendi kendine hesap takip ediyordu dün onlarca hesabı takip etmiş giriş aktivitelerine baktım Kenya gözüküyordu iki adımlı doğrulama da açıktı oysaki e postayı ve şifreyi değiştirdim Instagram'a bağlı uygulamalar da yoktu bugün de bu olunca bilemedim artık.

YouTube geçmişine baktım ve şu an fark ettim bugün yaklaşık 30-40 tane video izlenmiş ve hiçbirini de ben izlemedim videolar YouTube'a yeni yüklenmiş 24 saat bile olmamış ve hepsi kısa kısa videolar en fazla 2 dk gerçekten bir şeyler olmuş ama bu nasıl olabilir aklım almıyor doğrulama var hesapta nasıl olabilir bu.
Hesaplarınız havuz sistemindeymiş gibi çalışıyor, ağınızda veya cihazlarınızın birinde bir zararlı aktif olduğunu düşünüyorum. Hesaplarınız toplamda kaç farklı cihazda aktif? Sisteminiz daha önce enfekte oldu mu?

Hesaplarınız havuz sistemindeymiş gibi çalışıyor, ağınızda veya cihazlarınızın birinde bir zararlı aktif olduğunu düşünüyorum. Hesaplarınız toplamda kaç farklı cihazda aktif? Sisteminiz daha önce enfekte oldu mu?

Hesabım sadece kendi bilgisayarımda ve telefonumda var başka hiçbir yerde yok. Bilgisayarıma daha önce virüs bulaştı mı sanmıyorum normalde crack programları kullanmam ama 2 gün önce Adobe'nin programlarından bir tanesini kurdum ama çok temiz bir kurulumdu ondan dolayı mı yaşandı bilmiyorum onun dışında extradan hiçbir şey yapmadım. Dediğim gibi PC'ye format attım temiz bir kurulum yaptım şu an herhangi crack veya şüpheli bir program yok telefonuma da hard reset attım ne kadar şifrem varsa hepsini teker teker değiştirdim bundan sonra bir sıkıntı olmayacağını düşünüyorum siz ne dersiniz?

Geri
Yukarı