Google hesabıyla giriş yapılan uygulamalar Google Fotoğraflar'daki verilere erişiyor mu?

unreachable

Femtopat
Google Fotoğraflar'daki verilerin onlarda kalması gibi bi durum mu olur demek bu 🥺

Mesela Get Contact uygulamasına google hesabımla giriş yapmıştım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Giriş yaparken ilgili uygulamanın hangi servislere erişim izni aldığı yazıyor. Şüphe duyduğunuz anda erişimi kesebilirsiniz.

Giriş yaparken ilgili uygulamanın hangi servislere erişim izni aldığı yazıyor. Şüphe duyduğunuz anda erişimi kesebilirsiniz.
Simdi bu konulardan pek anlamadigim icin sormak istiyorum , google hesabimla giris yaptigimda uygulamanin erisimi oldu degil mi bagli hesap oldu ve google fotolardaki verilerime de dolayisiyla erisimleri oldugu anlamina gelmez mi

Simdi bu konulardan pek anlamadigim icin sormak istiyorum , google hesabimla giris yaptigimda uygulamanin erisimi oldu degil mi bagli hesap oldu ve google fotolardaki verilerime de dolayisiyla erisimleri oldugu anlamina gelmez mi
Gelmez. Google ile giriş yaptığında standart olarak sadece mail adresi ve ad soyad bilgisine erişim sağlar. Diğer servislere erişim için ekstra izin gerekiyor.

Gelmez. Google ile giriş yaptığında standart olarak sadece mail adresi ve ad soyad bilgisine erişim sağlar. Diğer servislere erişim için ekstra izin gerekiyor.

Hocam eğer sadece Gmail uygulamasına giriş yaparsanız diğer uygulamalarınıza erişemez. Eğer direkt Google'a bağlarsanız, Gmail'den tutun da Keep Notlarınıza kadar erişir.

Hocam eğer sadece Gmail uygulamasına giriş yaparsanız diğer uygulamalarınıza erişemez. Eğer direkt Google'a bağlarsanız, Gmail'den tutun da Keep Notlarınıza kadar erişir.
Yapma hocam ya 🥹 ama sunu soylemek istiyorum, iki uygulamanin da sozlesmesini okudum. Google 3. Taraf uygulama erisimi kisminda gmail, fotolar, takvim gibi seyleri hassas veri olarak goruntuluyor . Getcontact uygulamasi 3. Taraf uygulamalardan google apple facebook vs) hassas veri toplamadigini belirtiyor.

Bir de google bu hassat veriler icin uygulamalarin izin isteyebilecegini belirtiyor

Yapma hocam ya 🥹 ama sunu soylemek istiyorum, iki uygulamanin da sozlesmesini okudum. Google 3. Taraf uygulama erisimi kisminda gmail, fotolar, takvim gibi seyleri hassas veri olarak goruntuluyor . Getcontact uygulamasi 3. Taraf uygulamalardan google apple facebook vs) hassas veri toplamadigini belirtiyor.

Bir de google bu hassat veriler icin uygulamalarin izin isteyebilecegini belirtiyor
Google ile giriş yaparken hangi verilere eriştiği o esnada yazar. İzin verilmeyen servise erişemez.

Yapma hocam ya 🥹 ama sunu soylemek istiyorum, iki uygulamanin da sozlesmesini okudum. Google 3. taraf uygulama erisimi kisminda Gmail, fotolar, takvim gibi seyleri hassas veri olarak goruntuluyor. Getcontact uygulamasi 3. taraf uygulamalardan Google Apple Facebook vs) hassas veri toplamadigini belirtiyor.

Bir de Google bu hassat veriler icin uygulamalarin izin isteyebilecegini belirtiyor.

Hocam tüm uygulamaları birbirine bağlı olduğu için, Google hesabınız'a girdiği zaman tüm uygulamalara erişir.

Hocam tüm uygulamaları birbirine bağlı olduğu için, Google hesabınız'a girdiği zaman tüm uygulamalara erişir.
Baglantiyi kestim ama google "topladigi veriler getcontactta kalir" diyor

"Üçüncü taraf bir uygulamaya veya hizmete erişmek için Google ile Oturum Aç'ı kullandığınızda, Google yalnızca Google Hesabınızla ilişkili aşağıdaki bilgileri paylaşır:
Adınız
E-posta adresiniz
Profil resmin
Bu veriler yalnızca siz izin verdikten sonra paylaşılır. Google ile Oturum Açma'yı kullanmak istiyorsanız bu verilerden hiçbirini hariç tutamazsınız.
Adınıza, e-posta adresinize ve profil resminize ek olarak üçüncü taraf, Google Hesabı verilerinizden bazılarına daha fazla erişim talebinde bulunabilir."

Bu durumda getcontact benden hic izin istemedigine gore ?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı