Google işletme profilim doğrulanmıyor

Averasia

Kilopat
Yer
BMW Munich, Frankfurter
Memlekete bungalov bungalov yaptırdık ve bende haritadan Bungalov'un olduğu yere işletme profili açtım. Yaklaşık 1 hafta önce benden işletme profili doğrulamamı istediler ve bunun için benden işletmenin dış cephe fotoğraflarını istediler bende fotoğraf olmadığı için babama söyledim ve oda fotoğrafları yükledi. Daha sonra doğrulama yapın ibaresi gitti. Ama 1 gün sonra tekrar geldi ve doğrulama yap tuşuna bastığımda "başka doğrulama yöntemi kalmadı" hatasını alıyordum. Google'a mail attım ve uzun bir mailleşmeden sonra benden işletme tabelasının gözüktüğü fotoğrafları göndermemi istediler. Sıkıntı şu Bungalov'un önünde ya da herhangi bir yerinde adının yazdığı tabela yer almıyor. Google'un bu maili üzerine bende "maalesef tabela yok ama çektiğim bütün fotoğrafları göndereceğim dedim" ve gönderdim. Bugün geri döndüler ve hesabımı doğrulayamadıklarını söylediler.
Etrafda ki başka bungalov işletmelerinin fotoğraflarına baktığımda onlarında işletme adının yazdığı tabelaları yoktu.
En son gelen mail bu şekilde.

Ekran Alıntısı.PNG

Cevap mailde yazıyor aslında. Google hesabın kendi adına telefonunda bağlı, fotoğraflar babanın telefonundan onun bağlı olduğu hesap üzerinden çekilmiş ve Google bunların senin telefonundan çekilmediğini algılamış. Telefon konumu açık şekilde fotoğraflar çekilip doğrulamayı da aynı hesaptan yapın.
Anladığım kadarıyla durum bu.

Cevap mailde yazıyor aslında. Google hesabın kendi adına telefonunda bağlı, fotoğraflar babanın telefonundan onun bağlı olduğu hesap üzerinden çekilmiş ve Google bunların senin telefonundan çekilmediğini algılamış. Telefon konumu açık şekilde fotoğraflar çekilip doğrulamayı da aynı hesaptan yapın.
Anladığım kadarıyla durum bu.
Hayır hocam işletme hesabının tüm bilgileri babamın adına numara olarak da babamın numarası girili.

Biraz daha basit anlatır mısınız hocam zahmet olmaz ise.
Haklısınız şimdi okuyunca fark ettim çorba gibi olmuş yazım.

Hocam telefonlarımıza kendi Google hesaplarımız bağlı ya, anladığım kadarıyla siz kendi Google hesabınızdan doğrulama başvurusu yapmışsınız, fotoğraflar babanızın kendi Google hesabının bağlı olduğu telefondan çekildiği için Google gelen mailde; ''adreste bulunduğunu doğrulayamadığımız için'' yazmış. Fotoğraf ayrıntılarında konum bilgisi de yer alır, bir de işletme babanızın adına kayıtlı, siz kendi bilgilerinizi içeren hesaptan başvuru yapınca olmamış.
Yani şöyle, ben Silikon Vadisine gidip oradan Apple binasının fotoğraflarını çekip Google'dan işletme başvurusu açıp onaylatamam, çünkü işletme benim adıma değil.

Ben bundan kaynaklandığını düşünüyorum sorunun, babanızın telefonundan başvuru yaptığınız zaman büyük ihtimalle olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı