Google Kuantum Üstünlüğü Elde Etti

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Google Kuantum Üstünlüğü Elde Etti
Google Kuantum Üstünlüğü

Google, 53 kübit Sycamore kuantum bilgisayar çipi ile kuantum üstünlüğü elde etmeyi başardı. Mart 2018 tarihinde Google tarafından Bristlecone adı ile bir 72 kübit kuantum bilgisayar çipi duyurulmuştu. Şirket bu çip sayesinde kuantum üstünlüğü elde edebilecekleri konusunda oldukça iyimser bir bakış açısına sahipti. Son haberler ise, Google ile çalışan araştırmacıların Bristlecone çipinin hafifletilmiş bir sürümü […]

Devamı: Google Kuantum Üstünlüğü Elde Etti
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Keşke şu teknolojiyi biz üretiyor olsakta dünya takip ediyor olsa bu konuda çok üzülüyorum.

Muhafazakar gençlik yetiştireceğiz misyonu ile ülke yöneten kanun koyucuların olduğu bir yerde, liyakatın sıfır oladuğu bir ülkede bu dediğin hiç bir zaman gerçekleşmez. Bu işe kafa yorabilcek gençler de basar gider yurtdışına.

Benim asıl merak ettiğim nasıl bir yazılım mimarisi kullanılıyor. Normalde 1 ve 0 basitti, anlaşılabilirdi. 0 ve 1 ile mutluydu be insanoğlu. :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı