Google Maps'te İstanbul'u aratınca belirli yerler kırmızı ile gözüküyor

Gene Takovic

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Google Maps'de İstanbul'u aratınca kırmızı ile çizilmiş yerleri İstanbul olarak gösteriyor, daha önce fark eden oldu mu?

1621292806568.png

Çizilen yere bakarsak sadece Şehiriçi kısımları gösteriyor. Yerleşimin yoğun olduğu veya merkez sayılabilecek kısımları çiziyor olabilir.

Yerleşim sıklığı olan yerleri kızmı içine almışlar galiba ormanlık alanları kırmızı dışına atmışlar bu çizgilerdenmi bahsediyorsunuz ?

Yerleşim sıklığı olan yerleri kızmı içine almışlar galiba ormanlık alanları kırmızı dışına atmışlar bu çizgilerdenmi bahsediyorsunuz ?
Evet.
Çizilen yere bakarsak sadece Şehiriçi kısımları gösteriyor. Yerleşimin yoğun olduğu veya merkez sayılabilecek kısımları çiziyor olabilir.
Ama o zaman neden İstanbul yazınca çıkıyor ki mantıken tüm şehiri göstermesi lazım. Başka bir şey yazdığımızda şehir içi kısımları gösterse güzel olabilirmiş.

İzmir yazdığınızda da aynı şekilde gösterecek, Bayburt yazdığınızda da. Şehrin olduğu yeri gösterir bu kırmızı çizgiler, alanın dışında kalan kısım şehrin kırsalıdır.

Ben kendi haritamdan incedim ve bu kırmızı çizgileri göremedim açıkcası kırsal şehir ayrımı yapmak için çekmişlerdir.

Dosya Ekleri

• 4C917F59-0452-4A80-823F-866CB3C29377.jpeg
    4C917F59-0452-4A80-823F-866CB3C29377.jpeg
    146,6 KB · Görüntüleme: 112

Geri
Yukarı