Google Play "491" Hatası

Heinz.Guderian

Kilopat
Telefonum General Mobile Discovery II Mini. Google Play'den bir şey indirirken veya güncelleme yaparken hata alıyorum. Bir şey indirmeye çalışırken "........ bir hata nedeniyle indirilmedi.". Güncelleme yaparken "....... uygulamasına ait güncelleme, bir hata nedeniyle indirilemedi. (491)" hatasını alıyorum. Nasıl çözebilirim?

Önce Ayarlar>Uygulamalar>Google Play Store>Verileri Temizle yapın ve tekrar deneyin. Eğer olmazsa Google Play'e girin, Seçenekler, ardından en altta uygulamanın sürümü vb. şeyler göreceksiniz. Ona 2-3 defa basın Google Play kendini güncelleyecektir. Ondan sonra tekrar uygulamalarınızı indirmeyi deneyin.

@Tesla7'nin dediği gibi, verileri temizleyin. Ondan sonra tekrar deneyin. Eğer işe yaramıyorsa internetten Google Play Store'un APK'sini kurun.

Önce Ayarlar>Uygulamalar>Google Play Store>Verileri Temizle yapın ve tekrar deneyin. Eğer olmazsa Google Play'e girin, Seçenekler, ardından en altta uygulamanın sürümü vb. şeyler göreceksiniz. Ona 2-3 defa basın Google Play kendini güncelleyecektir. Ondan sonra tekrar uygulamalarınızı indirmeyi deneyin.

Verileri temizledim, olmadı. Dediğin gibi uygulama sürümüne bastım. Güncellemedi.

@Tesla7'nin dediği gibi, verileri temizleyin. Ondan sonra tekrar deneyin. Eğer işe yaramıyorsa internetten Google Play Store'un APK'sini kurun.

Dediğim gibi verileri temizledim, işe yaramadı. Dediğini yapıp APK kuracağım...

Telefon rootlu ise root explorer uygulamasını indirin orada root klasörü yani telefonun görünmeyen hafızasında en geniş klasöre gidin. etc klasörüne girin ve hosts dosyasını bulup silin. Bu dosyayı sildiğinizde google play ve gmail üzerinden giriş yaptığınız dosyalar resetlenir sorununuz ne ise çözülür.
Screenshot_2016-03-17-19-01-27.jpg

Telefon rootlu ise root explorer uygulamasını indirin orada root klasörü yani telefonun görünmeyen hafızasında en geniş klasöre gidin. etc klasörüne girin ve hosts dosyasını bulup silin. Bu dosyayı sildiğinizde google play ve gmail üzerinden giriş yaptığınız dosyalar resetlenir sorununuz ne ise çözülür.Eki Görüntüle 148713

"hosts" dosyası yok. Önceki format atışımda, Gmail'e girmiyordu. Güvenilir bir bağlantı yok tarzı bir hata vermişti. Onda da "hosts" dosyasını silerek çözmüştüm. O yüzden mi şu an "hosts" dosyası yok?

"hosts" dosyası yok. Önceki format atışımda, Gmail'e girmiyordu. Güvenilir bir bağlantı yok tarzı bir hata vermişti. Onda da "hosts" dosyasını silerek çözmüştüm. O yüzden mi şu an "hosts" dosyası yok?

Host dosyasının yenilenmesi gerekti sorun yenilenmemesinden olabilir. Güvenilir bağlantı yok hatası aldıysanız büyük ihtimalle google playi cracklamaya çalışmışsınızdır. Veya rom yüklemiş olmalısınız.
Sd kart takılıyken çıkarttınız mı peki ? Yani kayıt yeri sd kart olabilir. Sd kart olmadığından indiremiyor olabilir.

Host dosyasının yenilenmesi gerekti sorun yenilenmemesinden olabilir. Güvenilir bağlantı yok hatası aldıysanız büyük ihtimalle google playi cracklamaya çalışmışsınızdır. Veya rom yüklemiş olmalısınız.
Sd kart takılıyken çıkarttınız mı peki ? Yani kayıt yeri sd kart olabilir. Sd kart olmadığından indiremiyor olabilir.

Tam hatırlamıyorum ama ilk bu olay başıma geldiğine Google Play'i cracklemiştim ve hosts'u silerek halletmiştim. Sd kart takılıyken çıkarttınız mı peki derken? Anlamadım?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı