Çözüldü Google Play Console'a geliştirici olarak kayıt olurken kimlik isteniyor mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Iskenderun

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Iskenderun
Arkadaşlar merhaba.

Google Play'de uygulama yayınlamak üzere geliştirici hesabı açmak istiyorum. 25 Dolar kayıt ücreti varmış. Diyelim ki ödeme kısmını ve telefon numarası, ad-soyad gibi bilgileri yazdık ve ödemeyi yaptık. Bundan sonraki süreç nasıl oluyor ve kimlik fotoğrafı falan isteniyor mu?

Çözüm
Merhaba,
Evet, ilerleyen süreçlerde kimlik fotoğrafınız istenmektedir. Ödeme hesabı ile kimlik aynı olduğu zaman sıkıntı çıkarma olasılığı daha düşük oluyor.
Her şey gönlünüzce olsun 😊
@mikailemreergun hocam ben reşit değilim de, ve uygulama geliştiriyorum. Ayrıca bunu yayınlamak istiyorum. Kendi bilgilerimi girsem falan, ödemeye gelince de, aileden birinin kimliğini yollasak? Buna nasıl bir çözüm bulabiliriz?
Ödemeyi de kimlik bilgilerini vereceğiniz aile üyesinden olursa sorun yaşama olasılığınız düşer kaydolurken önerim o aile bireyinin bilgileri ile kaydolun. Geliştirici isminizi istediğiniz gibi belirlediğiniz için görünürde bir sorun çıkmayacaktır.

@mikailemreergun hocam ailem desteklemiyor bu konuda. Biraz geri kafalılar desem yeridir. Neymiş efendim, boş işmiş :D Teşekkürler. En iyisi kendi bilgilerimle kaydolayım. Olmazsa para hesapta birikir, reşit olunca çekerim :)
Sizleri anlayabiliyorum. Ben de reşit olalı çok olmadı (19'a giriyormuşum zaman hızlı geçiyor 😅) bende de karşılardı. Hep hayallerinizin peşinden gidin.
Hayatınız mutlu, umutlu ve gönlünüzce olsun. Bir soru veya sorunda ulaşabilirsiniz.

Geri
Yukarı