Google Play işlem yaparken CCV kodunu 4-5 defa yanlış girmek

BlackCaT

Kilopat
Yer
İstanbul
Dün gece kartımı evde unuttuğum için Google Play'dan alisveris yapmaya calistim sadece CCV kodunu 4-5 defa yanlis girdim. Ardindan sabah geldigimde doğru girdim. Ancak hata sorununu aldım musteri hizmetlerini aradiginda e-ticaret acik oldugunu alisveris yapabilirsiniz denildi. İnternettr CCV kodunu 3 kere yanlis girince kartin birkac saatliğine bloke olacagini duydum. Bankam ise açık oldugunu söyledi. Ne yapmam gerek?

Bahsettiğiniz kod güvenlik amacı ile kartlarda bulunmaktadır. Örneğin kartınızın ön yüzündeki bilgiler sizden habersiz alınabildi ancak arka yüzdeki kod alinamadi. Güvenlik burada başlar. Arkadaki kodu birkaç defa yanlış girmeniz halinde geçici olarak bloke olur. Normal şartlarda bildiğim kadarıyla 24 saat sonra aktif olur. Ancak bankanıza bu şekilde anlattıysaniz ve sorun yok diyorlarsa kullanabiliyor olmaniz lazim.

Bakiyenizin düşmemesinden dolayi sorun oldugunu dusunuyosaniz pek dogru olmaz. Yapilan alisverisin bazilari provizyonda bekler. Bazen gun sonu bakiyenizden duser. Bekeyip kontrol edin bence.

Geri
Yukarı