Google Play uygulamaları SD Kart'a yükleme nasıl yapılır?

emrah_8

Kilopat
Makaleler
3
Google Play Store uygulamalarını SD karta direk yüklenmesini istiyorum. Telefon hafızası çabuk doluyor, 64 GB SD kart var ama uygulamalar telefonda. Telefon rootsuz bu arada.

Son düzenleyen: Moderatör:
Google Play Store uygulamalarını SD karta direk yüklenmesini istiyorum. Telefon hafızası çabuk doluyor, 64 GB SD kart var ama uygulamalar telefonda. Telefon rootsuz bu arada.

Hocam bende zamanında araştirmistim hiçbir sonuc bulamadim emin degilim ama rootlu cihazlarda oluyor galiba.

Hocam bende zamanında araştirmistim hiçbir sonuc bulamadim emin degilim ama rootlu cihazlarda oluyor galiba.
Root olayına pek giremem hocam, güvenli gelmiyor bana. Bankacılık işlemleri ağırlıklı olarak Cep Şube üzerinden dönüyor, müşteri temsilcisi bile cep şubeye göre hareket ediyor. Cep üzerinden bankacılığın yaygın olduğu bir dönemde Root ne kadar güvenlidir bilemiyorum. Kısacası root olayı bana ters. Aslında Google Play ilk yüklemede sorması lazım ama işte...

Root olayına pek giremem hocam, güvenli gelmiyor bana. Bankacılık işlemleri ağırlıklı olarak cep şube üzerinden dönüyor, müşteri temsilcisi bile cep şubeye göre hareket ediyor. Cep üzerinden bankacılığın yaygın olduğu bir dönemde root ne kadar güvenlidir bilemiyorum. Kısacası root olayı bana ters. Aslında Google Play ilk yüklemede sorması lazım ama işte...

Bende tavsiye etmiyorum eski telefonum 2014 model diye root yapmistim ama hiç guvenmiyordum e-Devlet ve banka islerini telefonumdan asla yapamiyordum. Şu an bazi telefonlarda SD destegi yok bunun sebebi bence daha yusek gbli telefon alalim diye.
Root olayına pek giremem hocam, güvenli gelmiyor bana. Bankacılık işlemleri ağırlıklı olarak cep şube üzerinden dönüyor, müşteri temsilcisi bile cep şubeye göre hareket ediyor. Cep üzerinden bankacılığın yaygın olduğu bir dönemde root ne kadar güvenlidir bilemiyorum. Kısacası root olayı bana ters. Aslında Google Play ilk yüklemede sorması lazım ama işte...

Hocam benim eski telefon (Samsung Galaxy A3 2014) de SD'ye oyun Save'lerini atabiliyordun.

Hocam benim eski telefon (Samsung Galaxy A3 2014) de SD'ye oyun Save'lerini atabiliyordun.

Depolama bölümünde hafıza kartını da telefon hafıza gibi kullan seçeneği vardı bir aralar. Kalktı mı o?
Yanlış hatırlamıyorsam telefon üzerinden SD kartı biçimlendirmek istediğinde soruyordu bu seçeneği.

Hocam ilk defa duydum ben.
Kullandığım bir HTC modelinde vardı. Biçimlendirmek istediğimde telefon hafızası ve depolama alanı olarak biçimlendir seçeneği sunuyordu. Yanlış bilmiyorsam Android sisteminin bir özelliğiydi, telefona has bir durum değildi.

Kullandığım bir HTC modelinde vardı. Biçimlendirmek istediğimde telefon hafızası ve depolama alanı olarak biçimlendir seçeneği sunuyordu. Yanlış bilmiyorsam Android sisteminin bir özelliğiydi, telefona has bir durum değildi.

Hocam o zaman ben görmemişim doğrudur ben sadece eski telefonumda ön bellegi hafiza kartina yukleyebiliyordum.

Geri
Yukarı