Google reklam haber çıkıyor

maraushi

Hectopat
Makaleler
17
Sürekli bu tarz şeyler tıklayınca da alakasız şeyler çıkıyor. Engelliyorum bitmiyor.

Screenshot_20230418_035643_Google.jpg

Screenshot_20230418_035648_Samsung Internet.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Gerek Android gerekse iOS işletim sistemli telefonlarda işletim sisteminin çekirdeğini hedef alan malware, bootkit ve old boot gibi kötü yazılımlar nedeniyle durduk yere reklamlar çıkabilir. Çıkan reklamların bir kısmı ticari amaçlı bir kısmı ise kişisel bilgileri kopyalamayı amaçlamaktadır.

• 1- Ticari amaçlı bu virüslerin en büyük amacı: sizlere reklam tıklatarak haksız kazanç elde etmektir.
  • 2- Diğer amacı : bilgilerinizi çalmak üzere telefonunuza virüs bulaştırılmış olabilir. Bazen bu şekildeki uygulamaların farkında dahi olmayabilirsiniz. Brave tarayıcı kullanmanızı tavsiye ederim ön bellekleri temizleyin mümkünse fabrika ayarlarına döndürüp temiz kurulum...

Ya AD guard gibi uygulama kullanın ya da Brave tarayıcı kullanın daha o reklamlar çıkmaz

google_vs_bing.jpg

Google kendine gelene kadar Bing kullanabilirsiniz, epey geliştirdiler kendilerini.

Google arama sonuçlarında da bir süredir spam siteler çıkıyor yapacak bişey yok googledan kaynaklı bir sorun.

Hocam o sitelere girmezsin olur biter. Kullanmayı bıraktıracak kadar büyük bir sorun değil bence.
Sorun aslında çok büyük. Google bu duruma bir son vermeli. Başlarda 2. Sayfalara sarkıyordu ancak şu anda bazı aramalarda ilk sıralarda bile çıkabiliyor bu siteler.
Aradığın şeyi bulamadıktan sonra arama motorunun ne faydası var 🤦

Yeni konular

Geri
Yukarı