Google Stadia nasıldır?

O video o günkü google serverlarından kaynaklı. Stadia buluttan oyun oynatma platformları içerisinde en verimlisi. Ve 700 800 mb download hızı ile de alakası yok. İsterse 3838383 mb olsun önemli olan ping ve latency. Google boş bir mevzuya milyar dolar yatırım yapmaz.

Ülkemizde kullanıma açılsa bile sadece lokasyon olarak yakın ülkelerdeki sunuculara bağlı oyuncularla eşleşebiliriz. Çünkü Fiber optik altyapı ile iletişimin de fiziksel bir sınırı var. Işık saniyede yaklaşık 300.000 km hız ile ilerliyor. POP noktalarındaki gecikmeleri saymıyorum bile..

Eskiden böyle bir proje vardı, yaklaşık 5-6 sene oldu kapanalı çok da güzel işliyordu destek bulamadı, yatırımcı bulamadı diye kapatıldı proje. Ancak Google gibi büyük bir şirketin böyle bir işe girişmesinin sonucunu ben güzel görebiliyorum, sadece şu anki sıkıntıları biraz daha giderirlerse daha iyi olacak. Zira GB'lık internetlerde bile takılma sıkıntıları yaşanmış.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı