Google "şüpheli etkinlik" hatası

wenta

Femtopat
Daha fazla  
Dün akşam Google hesabımı telefonumdan ve bilgisayarımden bir anda attı ve bende bunu fark ettim hesaba girdiğimde şüpheli etkinlik diye bir mail geldiğini gördüm. Ama kimse hesaba girmemişti bende korktum ve 2 aşamalı dogrulama açtım tel no ekledim kurtarma epostası ekledim. Şifreyi değiştirdim yeterli midir?

Dosya Ekleri

• InkedEkran_goruntusu_2022-10-08_103710.jpg
    InkedEkran_goruntusu_2022-10-08_103710.jpg
    30,2 KB · Görüntüleme: 54
Son düzenleyen: Moderatör:
Dün akşam Google hesabımı telefonumdan ve bilgisayarımden bir anda attı ve bende bunu fark ettim hesaba girdiğimde şüpheli etkinlik diye bir mail geldiğini gördüm. Ama kimse hesaba girmemişti bende korktum ve 2 aşamalı dogrulama açtım tel no ekledim kurtarma epostası ekledim. Şifreyi değiştirdim yeterli midir?
Oturum açılmış bütün cihazları kontrol edin, tanımadığınız ve şüphelendiğiniz bütün cihazların oturumunu kapatın.

Yukarıdaki pimpirikçe eylemleri yapıp, verilerinizden olmayın.

İlk olarak bağlantıdan bilmediğiniz girişleri kaldırın.
Google Erişimi Olan Uygulamalar

APK gibi harici bir şey yüklemediyseniz, Google sizi korumuştur. Ama mağazasının tam bir çöplük olduğunu ve yüklediğiniz şeylere dikkat etmeniz gerektiğini söyleyebilirim. O yüzden telefonda bilmediğiniz uygulamaları da kaldırın.

Ayrıca emülatör falan kullandıysanız, bu sebepten de böyle bir uyarı verebilir.

Daha sonrasında şifrenizi değiştirin.
Google Hesap Şifre Değiştirme

Hesabınızda oturum açmış cihazları kontrol edin. Hatta kendi cihazınız da dahil oturumları sonlandırın.

En son olarak bağlantıdaki yazılımlar ile sisteminizi tarayın.

Son düzenleme:
Yukarıdaki pimpirikçe eylemleri yapıp, verilerinizden olmayın.

İlk olarak bağlantıdan bilmediğiniz girişleri kaldırın.
Google Erişimi Olan Uygulamalar

Daha sonrasında şifrenizi değiştirin.
Google Hesap Şifre Değiştirme

En son olarak bağlantıdaki yazılımlar ile sisteminizi tarayın.
Katılıyorum.

Geri
Yukarı