Google TV ve Android TV nedir?

Messi3

Attopat
İkisinin açıklamasını internette okudum ama tam olarak ne işime yarayacağını anlamadım. Evde biraz eski bir akıllı TV var. Bunda benim ara sıra kullandığım Netflix, BluTV, Amazon uygulaması falan da mevcut. Google Play tarzı bir yeri de var.
Ben bu söylediğim yerleri, işte Netflix falan şifremi girip izleyebiliyorum. Ben bu Google TV ve Android TV olayını anlamadım, birisi açıklayabilir mi? Ben zaten söylediğim şeyleri izleyebiliyorken Google TV ne işime yarayacak? Bu konulardan fazla anlamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İkisinin açıklamasını internette okudum ama tam olarak ne işime yarayacağını anlamadım. Evde biraz eski bir akıllı TV var. Bunda benim ara sıra kullandığım Netflix, BluTV, Amazon uygulaması falan da mevcut. Google Play tarzı bir yeri de var.
Ben bu söylediğim yerleri, işte Netflix falan şifremi girip izleyebiliyorum. Ben bu Google TV ve Android TV olayını anlamadım, birisi açıklayabilir mi? Ben zaten söylediğim şeyleri izleyebiliyorken Google TV ne işime yarayacak? Bu konulardan fazla anlamıyorum.

Google TV ve Android TV günün sonunda ikisi de medya izleme konusunda özelleştirilmiş Android versiyonları. Yani çok bir önemi yok adının ne olduğunun. Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi Android uygulamalarını APK ile ya da varsa Google Play Store onun üzerinden kurabiliyorsunuz. Telefona kurar gibi. Ama sadece desteklenen uygulamaları.

Merhaba. Android TV zaten yeterince açıklanıyor. Google TV'ye ise yeni çıkmış, Android TV'nin daha özelleşmiş hali diyebiliriz; zaten Android TV tabanlı. Bazı kaynaklarda sadece MIUI, OneUI gibi arayüz olduğu da yazıyor gerçi, yine Google'ın anlam karmaşasına kurban giden ürünlerinden yani.
Bildiğim kadarıyla Android açık kaynak olduğu için her üretici istediği gibi Android TV kullanabiliyor ama Google TV için lisan gerekiyor ama bu konuda da emin değilim tam olarak.

Yeni konular

Geri
Yukarı