Google vs Opera GX vs Opera

Google Chrome fazla RAM tüketmiyor. Arkadaşlar gidin bir araştırın artık. Belirtmekten yoruldum. Rakipleri diyor fakat Firefox'un RAM tüketiminden habersiz arkadaş sanırsam. Yada Opera GX'in. Ha Vivaldi'de vardı.
Opera konusunda doğru söylüyor. Verilerinizi topluyor ve satıyorlar. Aslında bunu kendileride açık açık belirtiyor.
Rakipler derken saydığım Edge ve Vivaldi için söylemiştim. Edge varken Chrome pek mantıklı gelmiyor.

Rakipler derken saydığım Edge ve Vivaldi için söylemiştim. Edge varken Chrome pek mantıklı gelmiyor.

Size göre mantıksız. Bana göre Google Chrome kullanmak daha mantıklı.
Alakası bile yok ben Edge savundum ve hepsi Chrome'a göre doğrular. Ayrıca sistemime göre gayet küçük bir uygulama olan Chrome oyundan çıkıp tarayıcıya girdiğimde bilgisayar bağırıyor Edge açınca tık yok. 😀

Sizin bilgisayarla alakalı bir durum bu.

Veri mi çalıyor? Peki Opera'nın bundan haberi var mı? :D.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Opera güvenilir değildir!

Opera güvenli değil. Opera GX'in kaynak kullanımı az ve sınırlayabiliyorsun fakat sayfalar geç açılıyor. Chrome fazla kaynak kullanıyor ama daha hızlı açılıyor, kullanılıyor. Kaynak kullanması önemli değilse Chrome. Kaynak kullanımı önemliyse Opera GX kullanabilirsiniz.
(Ben Firefox öneriyorum.)

Güvenliğiniz için Opera önermiyorum, kendisi 2016 yılında Çinlilere satıldı. Chrome isterseniz kullanabilirsiniz. Firefox Windows üzerinde pek performanslı değil. Brave kullanabilirsiniz tamamen açık kaynak kodludur, güvenliğe önem veriyor ve Chrome'dan %35 daha hızlı olduklarını söylüyorlar. Vivaldi güzel bir tarayıcıdır. Opera'nın eski kurucusu tarafından yapıldı kendisi. Eski bir sistemin varsa Edge güzel çalışır.
Bu güzel arkadaşlar, güzel bir yorumlar yapmış :D.
Edge(aslında Microsoft'a güvenmiyorum), Chrome(Alphabet inc.'ye de), Fİrefox(adamın hası :D) ve Vivaldi(denemek nasip olmadı).

Google Chrome fazla RAM tüketmiyor. Arkadaşlar gidin bir araştırın artık. Belirtmekten yoruldum. Rakipleri diyor fakat Firefox'un RAM tüketiminden habersiz arkadaş sanırsam. Yada Opera GX'in. Ha Vivaldi'de vardı.
Opera konusunda doğru söylüyor. Verilerinizi topluyor ve satıyorlar. Aslında bunu kendileride açık açık belirtiyor.

Hocam haklisiniz ben 4 sekme açtığımda genellikle 1 sekme YouTube 3 sekme Technopat Sosyal oluyor ve Firefox 1 GB geçiyor RAM kullanımında.

Hocam yeni bir tarayıcıya geçsem verilerim burada. Üşeniyorum. Mesela Vivaldi'ye hızlıca geçemiyor muyum?

Yeni konular

Geri
Yukarı