Google'ın deprem tespiti ve erken uyarı sistemi

İyi hoş ancak depremi birkaç saniye önce bilsem ne olur bilmesem ne olur? Eğer geliştirilip bu süre dakikalar içerisine çıkartılabilirse anca o zaman dikkate alınabilir.

@AesgAziz
Hocam konum ayarlarına girdiğimde ben de deprem uyarıları gözükmüyor, ekstradan bir şey indirmemiz gerekiyor mu?
Hayır bişey indirmenize gerek yok. Gözükmemesi Android sürümünüzden kaynaklı olabilir
İyi hoş ancak depremi birkaç saniye önce bilsem ne olur bilmesem ne olur? Eğer geliştirilip bu süre dakikalar içerisine çıkartılabilirse anca o zaman dikkate alınabilir.
Belki sen tam binaya girerken deprem başladı bu sistem sayesinde binanın içine çok girmeden hemen dışarı çıkabilirsin mesela?

Belki sen tam binaya girerken deprem başladı bu sistem sayesinde binanın içine çok girmeden hemen dışarı çıkabilirsin mesela?

Ben telefonu elime alıp şifreyi yazana kadar hadi açıktı ve elimdeydi diyelim olayı idrak edene kadar deprem zaten başlamış olur. Eğer birkaç dakika önceden haber verebilecek duruma gelirse o zaman konuşuruz ancak şu anda pek bir işe yarar yanı yok gibi.

Güzel bir şey ama dediğine göre 1-2 saniye önce söylüyor. Zaten o sesi ve o ekran geldikten sonra 1-2 saniye ekrana bakarsin noluyor diye yani bu sistemin geliştirilip 1 dakika öncesinde falan olsa iyi olurdu. Ama @AesgAziz hocamın dediği mantıklı geldi ama 1 saniye çok az o sesi duyunca 2-3 saniye belkide ne olduğunu anlayamazsın diye düşünüyorum ama emin değilim. Ha birde zil sesi çalmak yerine yüksek bir sesle deprem oluyor Çök-Kapan-Tutun haraketi yapın falan dese de güzel olurdu.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı