Gordon freeman modern major general söylüyor

Tek sorun bütün seri boyunca Gordon Freeman'ın tek kelime bile konuşmaması ve onun gerçek sesini bilmememiz.
Bu bir sorun değil. Bir inceleme videosunda neden böyle olduğu anlatılıyor. Video hatırlamıyorum ama nedenini biliyorum. Sadece açıklama yapmaya uğraşamam, belki daha sonra anlatabilirim merak ediyorsanız.

Bu bir sorun değil. Bir inceleme videosunda neden böyle olduğu anlatılıyor. Video hatırlamıyorum ama nedenini biliyorum. Sadece açıklama yapmaya uğraşamam, belki daha sonra anlatabilirim merak ediyorsanız.

Sorun derken videoda Gordon Freeman'ı seslendirmişler, onun için öyle dedim. İlk oyunundan itibaren tüm seriyi 2-3 kere bitirmişimdir, ama Gordon'un hiç konuşmamasına anlam veremedim. Bir sürü teori var ama benim düşünceme göre açıklaması basit: Eski oyunlarda oyuncunun yönettiği karakter genelde hiç konuşmuyordu, bu da o oyunlardan biri diye düşünüyorum.

Sorun derken videoda Gordon Freeman'ı seslendirmişler, onun için öyle dedim. İlk oyunundan itibaren tüm seriyi 2-3 kere bitirmişimdir, ama Gordon'un hiç konuşmamasına anlam veremedim. Bir sürü teori var ama benim düşünceme göre açıklaması basit: Eski oyunlarda oyuncunun yönettiği karakter genelde hiç konuşmuyordu, bu da o oyunlardan biri diye düşünüyorum.
Gordon Freeman: A Perfect Protagonist videosunu izlemeni tavsiye ederim.

Hayır, Gordon'un konuşmamasının sebebi, oyuncu kendi duygu ve düşüncelerini Gordon'un yerine koysun diyedir. Gordon'u kendin gibi düşün. Örnek vereyim. Alyx, Zombine esprisi yapınca sen gülmeyebilirsin, ama ben gülebilirim.

Yanlışım olabilir ama ben böyle diye biliyorum. Zaten mantıklı olan da bu. Gordon'u seslendirmeleri saçma olmuş. Gordon'un konuşmaması daha iyi. Belki Half-Life 3'de konuşabilir.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı