GPON Altyapı Nedir?

T

TürkNet'i düşündünüz mü izlenimleriniz var mı?

@Doktorbey34

TürkNet hakkında bir izlenimim yok. FTTH altyapı da sorun yaşama olasılığı düşük olacağı için hiçbir firma üzmez diye düşünüyorum.

TürkNet hakkında bir izlenimim yok. FTTH altyapı da sorun yaşama olasılığı düşük olacağı için hiçbir firma üzmez diye düşünüyorum.

Evet Türk Telekom bazen kendi fiber altyapısını bazı firmalara açmıyor kullandırtmıyor diye yazılar da okudum forumlarda her şey var ftth ta dahi sorun yaşayanlar olmuş kopma vs

@Doktorbey34

TürkNet hariç çoğu alternatif İSS TT fiber üstünden hizmet veriyordu. TürkNet'de artık TT fiber üstünden hizmet vermeye başladı. Sorun kısmına gelirsek bu konuyu direk İSS'ye bağlamamak gerek. Kablolarda deforme, modemde sorun vb. bir sürü neden olabilir. Bilgisi olmayan insanlar direk suçu İSS'ye atmayı çok iyi beceriyorlar.

@TeknoFix29

TT sözleşmem bittiğinde kullanmayı düşünüyorum.

Selamlar.

GPON imalat drop kablo dediğimiz fiberoptik kablo ile eve kadar çekilen gbabit hız alabileceğiniz internet alt yapısıdır.

FTTB dediğimiz fiberoptik kablo binaya kadar gelir ve bir Switch konulur buradan CAT6 kablo ile daireye internet alt yapısı kurulur.

Kısacası GPON daireye kadar olan alt yapının is midir?
Selamlar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…