GPR24C1MS144 oyunlarda ekran dalgalanma sorunu

monaarch

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar masaüstünde ya da internette herhangi bir dalgalanma yok ama oyunlara girdiğim zaman özellikle pause menüsünde ekran hızlı bir şekilde dalgalanıyor, sanki voltaj azmış gibi hızlı hızlı göz kırpıyormuş gibi (video çekmeye çalıştım ama telefonda gözükmedi maalesef). Alt+Tab yapıp masaüstüne geçip oyuna tekrar döndüğüm zaman bu dalgalanma 2-3 saniyeliğine kesiliyor ama 3 saniye sonra tekrar dalgalanma başlıyor. Bir çok kez denedim Alt+Tab yaptığımda 3 sn kadar dalgalanma yok. Oyun oynarken de çok aşırı olmuyor ama özellikle oyun menülerinde çok bariz fark ediliyor. Sizce neden olur? Bir ayarı var mıdır acaba?

Bütün sürücüler güncel.
  • H310M PRO VD Plus - RX 570 - i3 9100F
  • Ekran: Gamepower 24" GPR24C1MS144 Curved 1ms 144Hz (DP kablom yok, HDMI ile bağlıyorum, o da 120 Hz destekliyor)

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran devamli dalgalaniyor ise oyun icinde dusey senkronizasyon acik oldugundandir o kaptailabilir ama sen bir de onceki surucuyu kurup bak dalgalanma oluyor mu diye eger onda olmazsa surucu ile ilgilidir.

Arkadaşlar konu güncel şu dalgalanma işini bir türlü halledemedim. Şunu fark ettim daha çok siyah ekranların arkasında ışıklı olan yerlerde dalgalanma oluyor ama bunu sadece oyunlarda yapıyor masaüstünde vs siyah bir resim açıyorum dalgalanma yok. Oyuna giriyorum daha çok dediğim gibi pause menülerinde (genelde siyah olduğu için) ekran pır pır ediyor hızlıca göz kırpıyormuş gibi nasıl çözebiliriz bunu? Format attım tekrardan sürücüleri kurdum düzelmedi. Win 7 ye geçsem bi faydası olurmu acaba.

Arkadaşlar konu güncel şu dalgalanma işini bir türlü halledemedim. Şunu fark ettim daha çok siyah ekranların arkasında ışıklı olan yerlerde dalgalanma oluyor ama bunu sadece oyunlarda yapıyor masaüstünde vs siyah bir resim açıyorum dalgalanma yok. Oyuna giriyorum daha çok dediğim gibi pause menülerinde (genelde siyah olduğu için) ekran pır pır ediyor hızlıca göz kırpıyormuş gibi nasıl çözebiliriz bunu? Format attım tekrardan sürücüleri kurdum düzelmedi. Win 7'ye geçsem bir faydası olur mu acaba?

İsletim sistemi ile ilgili oldugunu sanmiyorum bu bildigimiz oyunlarda ki grafik yirtilmasi ayni sorunu bende benim ultrabook da yasiyorum ama her oyunda degil dusey senkronizasyon aciksa bircok oyunda yirtilmayi/dalgalanmayi onluyor ben orada yanlis yazdim bu ayarin acik olmasi gerekiyor ekran karti ayarlarindan ayarlar derken AMD'nin ekran karti surucu programi uzerinden yapabilirsiniz bu olmaz ise FreeSync kullanin input lag yapabilir ama bu sorunun tek cozumu bu ben sorun yasadigim oyunlarda v-Sync aciyorum Online oyunlarda sorun cikariyor input lag falan yapiyor ama bu sorunun baska bir cozumu de yok internette arastiran biri olarak soyluyorum.

İsletim sistemi ile ilgili oldugunu sanmiyorum bu bildigimiz oyunlarda ki grafik yirtilmasi ayni sorunu bende benim ultrabook da yasiyorum ama her oyunda degil dusey senkronizasyon aciksa bircok oyunda yirtilmayi/dalgalanmayi onluyor ben orada yanlis yazdim bu ayarin acik olmasi gerekiyor ekran karti ayarlarindan ayarlar derken AMD'nin ekran karti surucu programi uzerinden yapabilirsiniz bu olmaz ise FreeSync kullanin input lag yapabilir ama bu sorunun tek cozumu bu ben sorun yasadigim oyunlarda v-Sync aciyorum Online oyunlarda sorun cikariyor input lag falan yapiyor ama bu sorunun baska bir cozumu de yok internette arastiran biri olarak soyluyorum.
Sorun bu hocam video çektim

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sizin sorununuz farkli gibi. İnternette bir video vardi onu bulup atayım 1.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
2.
bu videolar da yapilanlanlari dene video BIOS guncel degilse guncelleyin diyor sizin ki guncel mi?

Sizin sorununuz farkli gibi. İnternette bir video vardi onu bulup atayım 1.
2.
bu videolar da yapilanlanlari dene video BIOS guncel degilse guncelleyin diyor sizin ki guncel mi?
Hocam yardımın için çok sağol. FreeSync kapatarak sorunu çözdüm. Nasıl bir etki eder bilmiyorum ama nihayet bu sıkıntıdan kurtuldum. Böyle bir sıkıntısı olan arkadaşlar monitörden yada AMD programından FreeSync kapatarak denesinler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı