Mülteciler ne zaman gidecek?

O konuda haklısın devlet göndermez ama suriyelilerin gözünü korkutmak lazım iş yerlerine alıp çalistirmamak lazım gerekirse açlıktan öl ama Suriyeli çalıştırma başka cağresi yok bunun.

Yarısı bıçak taşıyor korkutmaya çalışsan saplayacak.

Dün annemi marketten dönerken takip etmişler, takip edenlerde 11-12 yaşlarında iki çocuk, arapça konuşuyorlarmış, ben çıkınca uzaklaştılar. Düşünün ne derece korkunç bir gelecek bizleri bekliyor. Önlem almak için çok geç kalındı. Vah ki vah halimize...

Dün annemi marketten dönerken takip etmişler, takip edenlerde 11-12 yaşlarında iki çocuk, arapça konuşuyorlarmış, ben çıkınca uzaklaştılar. Düşünün ne derece korkunç bir gelecek bizleri bekliyor. Önlem almak için çok geç kalındı. Vah ki vah halimize...
Ban yemesem çok ağır konuşucam hocam.

Onlar bizim din kardeşimiz. Bu yüzden herkes evine 10 tane yabancı kökenli insan almalı. Haydi yeni kampanya başlatalım.

Ben aldım 4 tane hadi hep birlikte.

Gitmeyecekler, ucuz iş gücü ve Avrupadan gelen para büyük etken. Mültecileri at bakalım sanayilerde çalışacak adam kalacak mi? Bana kalırsa bu mültecilerin de eğitim seviyesi yüksek olanları burada kalmalı ki bir işe yarasınlar aslında. Doktordur, iyi bir mühendistir vb. Bunlar sadece hayal, yerleştiler artık.
Ucuz iş gücüymüş peh. Her ılık su solcusu ve liboşun ağzından düşmeyen laf. Gelen insanlar eğitimli olsa bir yere kadar tamam diyeceğiz ancak bu saçmalıktır sende biliyorsun. Gelen insanlar orta doğu pisliğinin içinden çıkmış yobaz bir kültürde yetişmiş insanlar. İçlerinde bir ton İslami terör örgütlerinden insan denmeyecek varlık var ,PKK'lı mı dersin her türlü pislik var.
Ekonomik yönden baksak bile avantajlı değiller. Ucuz iş gücü diyorsun sence ülkene 13 milyon insanın gelmesi gıda, konut enflasyonlarını nasıl etkiliyor? Şehir altyapılarını nasıl etkiliyor düşünüyor musun? Peki çalışmak isteyen Türk işçileri nasıl etkiliyor? Ülkenin etnik, sosyo-kültürel yapısını nasıl etkiliyor? Mültecilere her yıl milyarlarca dolar harcanıyor. Ekonomiye katkıdan çok ağır bir zararları var, üstüne toplumsal yozlaşmaya yol açıyorlar. Mülteciler için hiçbir bahane geçerli değildir, hepsinin gönderilmesi lazım.

Onlar bizim din kardeşimiz gitmicekler.

Bak adamlar savaştan gelmişler ülkemize ne ala, asla Suriye'li oldukları için gitsinler demiyorum ama yaptıkları insanlık değil ki, ne turizme katkıları var ne de başka bir şeye, tamam canları sağolsun katkıları da olmasın zararları var bu ne, madem bu ülkeye sığınmışsın adam olacaksın gidip de müdür öldürmeyeceksin, gidip de yavşaklık yapmıyacaksın, bu ülkenin insanından para çalmayacaksın, ulan yurt mu han mı burası ülke. Ülkeye minnet duymak yerine sanki bedava yurtta kalır gibi düşünürsen seni burdan kovarlar. Haksız mıyım gözünüzü seveyim hangi cümlem hatalı?

Bana kalırsa bu mültecilerin de eğitim seviyesi yüksek olanları burada kalmalı k

Niye? Ülkenin yüksek eğitim seviyeli kişileri yetmiyor mu?

Onlar bizim din kardeşimiz gitmicekler.

Kimse benim kardeşim değil tanımıyorum etmiyorum ne kardeşi dini bilmem ben kimi kardeş olarak görürsem kardeşim odur o at hırsızlarını gönderin ülkeden.

Niye? Ülkenin yüksek eğitim seviyeli kişileri yetmiyor mu?

Kimse benim kardeşim değil tanımıyorum etmiyorum ne kardeşi dini bilmem ben kimi kardeş olarak görürsem kardeşim odur o at hırsızlarını gönderin ülkeden.
Yetmiyor çünkü onlar çoktan bu ülkenin ne hale geldiğini görüp yurt dışına gitti. Kalanlar da bir şekilde yetmeye çalışıyor işte. Görüyoruz hastanelerdeki vaziyeti dostum, doktor yok diye millet bas bas bağırıyor.

Yetmiyor çünkü onlar çoktan bu ülkenin ne hale geldiğini görüp yurt dışına gitti. Kalanlar da bir şekilde yetmeye çalışıyor işte. Görüyoruz hastanelerdeki vaziyeti dostum, doktor yok diye millet bas bas bağırıyor.

Vallahi zamanın da düşüneceklerdi. Bende biletleri aldım, Almanya için burada durulmaz.

Geri
Yukarı