GPU 0 %99 kullanırken GPU 1 %7/8 kullaniyor

texman

Femtopat
Daha fazla  
Geçen aylarda da aynı şekilde olmuştu. Elektrik kesintisinden dolayı laptop, GPU 0'ı %99 kullanırken, GPU 1 %10 veya daha düşük kullanıyordu. Bir tanıdığa gönderdim, o halletmişti ayarlardan. Dün yine PC'deyken elektrik gitti, fark etmedim bir şey olduğunu. Bugün PC'yi açtığımda FPS düşüklüğü fark ettim ve yine aynı şekilde. Anlatılan tüm ayarları yaptım, olmuyor.

Geçen aylarda da aynı şekilde olmuştu. Elektrik kesintisinden dolayı laptop, GPU 0'ı %99 kullanırken, GPU 1 %10 veya daha düşük kullanıyordu. Bir tanıdığa gönderdim, o halletmişti ayarlardan. Dün yine PC'deyken elektrik gitti, fark etmedim bir şey olduğunu. Bugün PC'yi açtığımda FPS düşüklüğü fark ettim ve yine aynı şekilde. Anlatılan tüm ayarları yaptım, olmuyor.

MUX Switch'i açtın mı?

O nedir hocam ve benim neden RTX ekran kartım yerine Intel kullanılıyor

MUX Switch'i açarsan kullanamaz görüntü işlemciye uğramadan MUX Switch'le direk ekran kartına aktarılıyor gecikme süresi filanda düşüyor ve FPS'inde artar.

Ya da NVIDIA Denetim Masası'ndan tercih edilen grafik istemcisini yüksek performanslı grafik istemcisini seç.

MUX Switch'i açarsan kullanamaz görüntü işlemciye uğramadan MUX Switch'le direk ekran kartına aktarılıyor gecikme süresi filanda düşüyor ve FPS'inde artar.

Ya da NVIDIA Denetim Masası'ndan tercih edilen grafik istemcisini yüksek performanslı grafik istemcisini seç.
suan o şekil hocam yüksek performansta benim sorun oyun esnasında gpu 0 ı %99 kullaniyor yetmediği için gpu 1 i %7/10 gibi kullaniyor ve böylece fps yok oluyor direkt gpu 1 kullansın istiyorum

hocam bi yardim etseniz

Son düzenleme:
Şu an o şekil hocam yüksek performansta benim sorun oyun esnasında GPU 0'ı %99 kullaniyor yetmediği için GPU 1'i %7/10 gibi kullaniyor ve böylece FPS yok oluyor direkt GPU 1 kullansın istiyorum

Hocam bir yardim etseniz

Dostum GPU 1 işlemcinin ekran kartı GPU 0 RTX olan ekran kartı gpı 1'i %7 kullanmasının sebebi MUX Switch'in kapalı olması görüntü işlemci üzerinden ekran kartına geliyor MUX Switch'i açman lazım kullandığım cihazı bilmiyorum modelini bilmiyorum BIOS'ta nerede olduğunu nereden bilebilirim ayarın.

Dostum GPU 1 işlemcinin ekran kartı GPU 0 RTX olan ekran kartı gpı 1'i %7 kullanmasının sebebi MUX Switch'in kapalı olması görüntü işlemci üzerinden ekran kartına geliyor MUX Switch'i açman lazım kullandığım cihazı bilmiyorum modelini bilmiyorum BIOS'ta nerede olduğunu nereden bilebilirim ayarın.
asus tuf gaming f15 fx506hc hocam simdi dediginiz uyg indiricem

hocam nvidia denetim masasinda phsx intelin ekran kartini kullaniyor gozukuyor.

asus tuf gaming f15 fx506hc hocam simdi dediginiz uyg indiricem

hocam nvidia denetim masasinda phsx intelin ekran kartini kullaniyor gozukuyor.
Dostum mux switch öyle açılmıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

ASUS TUF Gaming F15 FX506hc hocam simdi dediginiz uyg indireceğim

Hocam NVIDIA denetim masasinda PhysX Intel'in ekran kartini kullaniyor gozukuyor.

Oradan da RTX'i seç ama onunla alakalı değil attığım videodaki ayarı yap.

Dostum mux switch öyle açılmıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Oradan da RTX'i seç ama onunla alakalı değil attığım videodaki ayarı yap.
hocam zaten o ayarda benimki farklı rtxle inteli ayni anda kullaniyor bu arada 3 gundur bana yardim etmeye calisiyorsun çok sağol kral

Hocam zaten o ayarda benimki farklı RTX'le Intel'i ayni anda kullaniyor bu arada 3 gundur bana yardim etmeye calisiyorsun çok sağ ol kral

Dostum sadece RTX'i kullansın istiyorsan MUX Switch'i açıcaksın MUX Switch'i açmadığın sürece Intel'i kullancak görüntü başka türlü nasıl işlenip RTX'e ulaşsın.

ASUS TUF Gaming F15 FX506hc hocam simdi dediginiz uyg indireceğim

Hocam NVIDIA denetim masasinda PhysX Intel'in ekran kartini kullaniyor gozukuyor.

Senin modelde yokmuş MUX Switch her türlü %1 de olsa kullanacak işlemciyi.

Hocam zaten o ayarda benimki farklı RTX'le Intel'i ayni anda kullaniyor bu arada 3 gundur bana yardim etmeye calisiyorsun çok sağ ol kral

Bir de oyundayken görev yöneticisinde ekran kartı kullanımının SS ini yükle.

Yeni konular

Geri
Yukarı