GPU 0 %99 kullanırken GPU 1 %7/8 kullaniyor

texman

Femtopat
Daha fazla  
Geçen aylarda da aynı şekilde olmuştu. Elektrik kesintisinden dolayı laptop, GPU 0'ı %99 kullanırken, GPU 1 %10 veya daha düşük kullanıyordu. Bir tanıdığa gönderdim, o halletmişti ayarlardan. Dün yine PC'deyken elektrik gitti, fark etmedim bir şey olduğunu. Bugün PC'yi açtığımda FPS düşüklüğü fark ettim ve yine aynı şekilde. Anlatılan tüm ayarları yaptım, olmuyor.

Dostum sadece RTX'i kullansın istiyorsan MUX Switch'i açıcaksın MUX Switch'i açmadığın sürece Intel'i kullancak görüntü başka türlü nasıl işlenip RTX'e ulaşsın.

Senin modelde yokmuş MUX Switch her türlü %1 de olsa kullanacak işlemciyi.

Bir de oyundayken görev yöneticisinde ekran kartı kullanımının SS ini yükle.
hocam çok uzun sürer bu şekil sosyal medya kullaniyorsan ordan yardim etsen bende derdimi daha iyi anlatsam

hocam çok uzun sürer bu şekil sosyal medya kullaniyorsan ordan yardim etsen bende derdimi daha iyi anlatsam
Formda iletişim adresi filan paylaşmak yasak.

1711035080241.png

Formda iletişim adresi filan paylaşmak yasak.

1711035080241.png
Senin dediğin olay bu değil mi ?

Aynisi hocam cidden aynisi

Benden baska yasayan varmis sasirdik cidden nasıl duzeltirim hocam cidden

O benim ekran görüntüm bende de aynı durum. Optimus Switch olduğu için her türlü GPU 1 kullanılacak sadece GPU 0 kullanılsın istiyorsan cihazında MUX Switch olması lazım yoksa başka türlü GPU 1'i devre dışı bırakamazsın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

O benim ekran görüntüm bende de aynı durum. Optimus Switch olduğu için her türlü GPU 1 kullanılacak sadece GPU 0 kullanılsın istiyorsan cihazında MUX Switch olması lazım yoksa başka türlü GPU 1'i devre dışı bırakamazsın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
hocam gpu 1 rtx3050 kullanmasini istedigim ekran karti gpu 0 intelim grafik karti normal masaustunde gpu 0 kullanirken pyunlarda rtx3050 kullaa ayarini nasil yaparim?

hocam az once baktim benim sorunum mux switch ile cozulucek gibi degil bugun 3 tane yer gezdim belki duzeltirilir diye hic kimse anlamiyor

Son düzenleme:

hocam gpu 1 rtx3050 kullanmasini istedigim ekran karti gpu 0 intelim grafik karti normal masaustunde gpu 0 kullanirken pyunlarda rtx3050 kullaa ayarini nasil yaparim?

hocam az once baktim benim sorunum mux switch ile cozulucek gibi degil bugun 3 tane yer gezdim belki duzeltirilir diye hic kimse anlamiyor
Oyunlarda ekran kartı % si olarak inteli daha mı fazla kullanıyor ?

1711046400254.png

Sen bu ayar ıyaptın mı ?

Hocam GPU 1 RTX3050 kullanmasini istedigim ekran karti GPU 0 Intel'im grafik karti normal masaustunde GPU 0 kullanirken pyunlarda RTX3050 kullaa ayarini nasıl yaparim?

Hocam az once baktim benim sorunum MUX Switch ile çözülecek gibi degil bugün 3 tane yer gezdim belki duzeltirilir diye hiç kimse anlamiyor

Dostum masaüstünde zaten Intel'in grafik istemcisini kullanıyor her türlü.

Hocam GPU 1 RTX3050 kullanmasini istedigim ekran karti GPU 0 Intel'im grafik karti normal masaustunde GPU 0 kullanirken pyunlarda RTX3050 kullaa ayarini nasıl yaparim?

Hocam az once baktim benim sorunum MUX Switch ile çözülecek gibi degil bugün 3 tane yer gezdim belki duzeltirilir diye hiç kimse anlamiyor

Her seferinde farklı bir şey yazıyorsun.
Oyunlarda RTX'i kullanmıyor diyosun bir sonra birini %99 diğerini %7 kullanıyor yazmışsın başlıkta şimdi de masaüstünde Intel'i oyunda RTX'i nasıl kullanırımı soruyorsun YouTube'dan video filan izlerken her türlü Intel'i kullanıyor zaten.

Oyunlarda ekran kartı % si olarak inteli daha mı fazla kullanıyor ?

1711046400254.png

Sen bu ayar ıyaptın mı ?

Dostum masaüstünde zaten Intel'in grafik istemcisini kullanıyor her türlü.

Her seferinde farklı bir şey yazıyorsun.
Oyunlarda RTX'i kullanmıyor diyosun bir sonra birini %99 diğerini %7 kullanıyor yazmışsın başlıkta şimdi de masaüstünde Intel'i oyunda RTX'i nasıl kullanırımı soruyorsun YouTube'dan video filan izlerken her türlü Intel'i kullanıyor zaten.
Hangi oyunda ekran kartını kullanmıyorsa o attığım fotodaki ayarı yaptın halde arama yerine grafik ayarları yaz oyunu ekleyip yüksek performanslıyı seç.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı