GPU 400 MHz kullanılıyor

İşletim sistemi
Windows 10

JORDAN

Hectopat
Daha fazla  
Başlıkta da belirttiğim gibi ekran kartı MHz değeri 400 MHz diyor. Bu normal mi? Ayrıca oyunlarda anlık düşüş yaşıyorum genelde. Düşmana karşı ateş ederken 150-200'lerden 90 FPS'e kadar düşüyor. Sebebi bu olabilir mi?

IMG_20211204_202107.jpg

Oynadığınız oyun ekran kartı (GPU) yerine işlemci (CPU) ağırlıklı bir oyun olabilir. Bu durumda ekran kartı daha az çalışır, yük işlemciye biner.

GPU kullanımı %0. Sanırım %29. Biraz daha detaylı bir tablo daha iyi fikir verebilir ama kesinlikle kullanım oranı düşük.

Bilgisayarınızda iki GPU olup bunun dahili GPU olma ihtimali yüksek.

Hepsinden daha önemlisi, ekran kartıyla ilgili sorduğunuz bir soruda ekran kartınızı neden yazmasınız? 400 Mhz'te çalışan ekran kartları var...

Oynadığınız oyun ekran kartı (GPU) yerine işlemci (CPU) ağırlıklı bir oyun olabilir. Bu durumda ekran kartı daha az çalışır, yük işlemciye biner.

Dostum kısmen doğru diyorsun. Evet Valorant ve özellikle CS:GO işlemci ağırlıklı bir oyun. Ama bu demek değildir GPU % kullanım düşük olacak. Misal benim şu an işlemci 5600x ve yanında ekran kartı olarak RX 550 2GB var. CS:GO GPU kullanım %100 :) Bu yüzden direkt yazmadan önce arkadaşın sistemini sorun. Gördel de ki ekran görüntüsünde görebilirsin ekran kartının %100 kullanımını. İşlemci de çoğu çekirdek ortalama %10 toplam ortalama %15 diyelim.
Adsız.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı