GPU fan hızını manuel ayarlamak

SrcnTSC

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Elimde Sapphire Radeon RX 590 Pulse ekran kartı var. Oyunlarda kendi fan ayarlarında 82 dereceye kadar çıkabiliyor. Bana bu değerler yüksek geldiği için manuel olarak ayarladım ve böylelikle GTA 5, BF 1 gibi oyunlara 76 derecenin üstüne çıkmıyor. Ekran kartının fan ayarını Manuel kullanmanın zararı var mı? Ömür olarak kısalır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Elimde Sapphire Radeon RX 590 Pulse ekran kartı var. Oyunlarda kendi fan ayarlarında 82 dereceye kadar çıkabiliyor. Bana bu değerler yüksek geldiği için manuel olarak ayarladım ve böylelikle GTA 5, BF 1 gibi oyunlara 76 derecenin üstüne çıkmıyor. Ekran kartının fan ayarını Manuel kullanmanın zararı var mı? Ömür olarak kısalır mı?
Ekran kartının ısınmamasını sağlamak kartın ömrünü uzatacaktır. Ekran kartlarında kullanılan fırçasız fan motorlarının ömürleri de oldukça uzundur. Kişisel kullanımda zarar görecek parçalar değiller. Rahatça kullanabilirsiniz.

Ekstra gürültü dışında bir şey olmaz. Ben de şu ayarları kullanıyorum:

1569113094026.png

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı