GPU fanı kasanın içine üflerse ne olur?

yakup_13

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bundan iki gün önce bilgisayarımı tamirciye verdim kendine reset atıyordu. GPU testinde ya da Google'da falan tamirci abime işlemci fanının egzoz fanına bakmadığını ve bu sebepten ısınıp reset attığını söylemiş, böyle bir şey mümkün mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir GPU diyorsun, bri işlemci diyorsun...
Şu bilgi sana yetmeli. Önden girip arkadan çıkmalı, alttan girip üstten çıkmalı. Bu yönlerin tersine olmamalı.
Buna rağmen sistemde bir sorun varsa güzelce araştırılır. Herhangi birinin ısınıyor diye reset atıyor demesine guvenilmemeli. Tekrarlayıp gozlemlenmeli.

Bir GPU diyorsun, bri işlemci diyorsun...
Şu bilgi sana yetmeli. Önden girip arkadan çıkmalı, alttan girip üstten çıkmalı. Bu yönlerin tersine olmamalı.
Buna rağmen sistemde bir sorun varsa güzelce araştırılır. Herhangi birinin ısınıyor diye reset atıyor demesine guvenilmemeli. Tekrarlayıp gozlemlenmeli.

İşlemci pardon fanda kule tipi ayrıca kasayı arkadaşım toplamıştı ben çok anlamam zaten işlemci fanı egzoz fanına değil de kasanın içine bakıyordu bu da PC'ye reset attırırmı onu sordum.

Hocam, hangi ekran kartı ve işlemciye sahipsiniz?
Kasa içi güzel bir şekilde gösterilmiş, detaylı birkaç görsel atar mısınız?

GPU demişin pardon işlemci fanı kule tipi ve egzoza değil de kasanın içine bakıyordu böyle bir şey reset atırırmı.

Fanın nereye baktığı önemli değil havayı nereden dışarıya attığı önemli hocam.Hadi diyelim fan bir şekilde hava akışının tersine havayı atıyor yinede kolay kolay kapanmaması lazım.Bilgisayar hiçmi açılmıyor süreklimi reset atıyor yoksa açılırken bir kere reset atıp sonra sorunsuzmu çalışıyor?

Fanın nereye baktığı önemli değil havayı nereden dışarıya attığı önemli hocam. Hadi diyelim fan bir şekilde hava akışının tersine havayı atıyor yine de kolay kolay kapanmaması lazım. Bilgisayar hiç mi açılmıyor süreklimi reset atıyor yoksa açılırken bir kere reset atıp sonra sorunsuzmu çalışıyor?

Hocam açılıyor masaüstünde kapanmıyor ama bir şey yüklediğim zaman kurduğum zaman ya da işlemciyi stres testine sokunca reset atıyordu.

Öncelikle işlemci fanının havayı içeriye değilde dışarıya attığından emin olun dışardan kastım egzoz fanına doğru bakacak şekilde.Elinizi koyun hava nereye doğru çıkış yapıyor.Belki termal macun değişmesi gerekiyordur.

Öncelikle işlemci fanının havayı içeriye değil de dışarıya attığından emin olun dışarıdan kastım egzoz fanına doğru bakacak şekilde. Elinizi koyun hava nereye doğru çıkış yapıyor. Belki termal macun değişmesi gerekiyordur.

Hocam kasa bendeyken işlemci fanı içeriye bakıyordu sonra tamirciye götürdüm.
Ve abime fanın yanlış yere baktığını düzelttiğini ve 1 saat test ettim kapanmadı falan demiş.

Yeni konular

Geri
Yukarı