GPU günde en fazla 2 saat kullanımda 75-78 derece arası çalışması sorun yaratır mı?

Throttling ediyor diyorsunuz. Bu da ısınmadan dolayı hızını düşürdüğü anlamına geliyor. Doğru mu anladım?

Tam olarak öyle değil 78 dereceden yukarı çıkmıyor hızıda aynı kalıyor 1920MHz 7000 bellek hızı o civarlarda 7000 sabit 1920 1950'ye çıkıyor bazen de 1850'ye düşüyor ve coil whine performansa veya ömüre etkisi var mı?

Tam olarak öyle değil 78 dereceden yukarı çıkmıyor hızıda aynı kalıyor 1920MHz 7000 bellek hızı o civarlarda 7000 sabit 1920 1950'ye çıkıyor bazen de 1850'ye düşüyor ve coil whine performansa veya ömüre etkisi var mı?
Bir program aracılığıyla ya da otomatik olarak sıcaklık çıtası koymuş olabilir misiniz ? Çünkü benim ekran kartımda da o tarz bir çıta var ama ben değiştirebiliyorum o çıtayı.

Bir program aracılığıyla ya da otomatik olarak sıcaklık çıtası koymuş olabilir misiniz? Çünkü benim ekran kartımda da o tarz bir çıta var ama ben değiştirebiliyorum o çıtayı.

Vallahi Afterburner indirmeden veya başka bir program PC ilk saf geldiği zaman cp 2077 açmıştım görev yöneticisinden bakmıştım 78 gösteriyordu hep de onda kaldı %100 yük altında.

@The G.O.A.T

O zaman Throttling ile bir alakası yok. Zira Throttling dediğimiz şey, GPU'da belirlenen maksimum sıcaklığa ulaşıldığında devreye giriyor. RTX 2060'da bu değer 88 derece olarak belirlenmiş. Arada 10 derece var kısacası.

Coil Whine ekran kartının performansına ve ömrüne etki etmez.

Yazın fan hızını bir tık arttırırsınız yine hiçbir sorun olmaz. Değerleriniz gayet iyi. Sıcaklığın 80 dereceyi geçmemesine özen gösterin, fan ayarı yapabilirsiniz. Fakat 85 derece üstüne çıkmadığı sürece kart falan bozulmaz korkmayın, keyfinize bakın.

Eğer çok fazla oyun oynuyorsanız ağır oyunlar ve bilgisayarınız dizüstü ise bu değer normaldir fakat eğer yük altında olmadan ısınıyorsa önerilerim 1-termal macun yenile 2-fan temizle ve havalandırma deliklerine iyi bak oralar kirleniyor genelde fan temiz olsa bile eğer hala ısınıyorsa donanımsal bir problem vardır bilgisayarcıya gitmeniz gerekebilir.

Geri
Yukarı