GPU Kendi Kendine VRAM MHz Düşürüyor

EgeSR

Hectopat
Merhaba herkese,
Ekran kartımın belleğine overclock yaptıktan sonra VRAM testine sokunca -200 MHz frekans kısıyor.
Bunu engellemenin bir yolu var mı? Neden yapıyor olabilir?

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    133,5 KB · Görüntüleme: 56
Normal hocam. Bazı durumlarda 7000 yerine 6800 MHz yazıyor mesela bende de. Oyunlarda 6800 görmedim, hep 7000 MHz olarak görünüyordu. Bu arada çekirdek voltajına +100 vermişsiniz. Fazla değil mi sizce de?

Overclock işlemini düzgün yaptınız mı? :D
Yani düzgün yapmasam mavi ekran yerdim yüksek ihtimal. :)
Normal hocam. Bazı durumlarda 7000 yerine 6800 MHz yazıyor mesela bende de. Oyunlarda 6800 görmedim, hep 7000 MHz olarak görünüyordu. Bu arada çekirdek voltajına +100 vermişsiniz. Fazla değil mi sizce de?
+100'ün bir zararı yoksa oynamak istemem hocam şuan stabil gibi.

+100'ün bir zararı yoksa oynamak istemem hocam. Şu an stabil gibi.
Voltajı olabildiğince düşük tutun. Aşırı ısınmadığı sürece pek zararı olmaz fakat ilk kez GPU voltajını bu kadar yüksek tutan birini gördüm. İsterseniz voltajı onar onar düşürün, sıkıntı çıkarmaya başladığı vakit biraz yükseltin. Bu şekilde stabil çalışacağı en düşük voltaj değerini bulabilirsiniz.

Voltajı olabildiğince düşük tutun. Aşırı ısınmadığı sürece pek zararı olmaz fakat ilk kez GPU voltajını bu kadar yüksek tutan birini gördüm. İsterseniz voltajı onar onar düşürün, sıkıntı çıkarmaya başladığı vakit biraz yükseltin. Bu şekilde stabil çalışacağı en düşük voltaj değerini bulabilirsiniz.
Teşekkürler hocam. :) +100 yaptığım zaman boost frekansı 2055 Mhz lere kadar çıkıyordu ondan yapmıştım.

Yeni konular

Geri
Yukarı