GPU kullanımı %0

DarkMask13

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, normalde hiç drop yemediğim Valorant'tan dün bir anda drop yemeye başladım sesler 3 4 saniye gidiyor ve sonra geri geliyor arkadaşım GPU %0 olduğu için darboğaz yapmıştır, 1 gün kapat dedi yaptım fakat düzelmedi. Ne yapacağım?
Sistem:
GT 740 ekran kartı.
i7-860 işlemci.
8 GB RAM.
256 GB SSD.

1628924322778.png

FPS göstergesini açmanız lazım, YouTube'dan bakabilirsiniz, hepsini açarsanız daha iyi olur.

GPU kullanımı bazen %20 oluyor ama FPS 60'dan 59'a bile düşse direk drop yiyorum.

1628925539044.png

Ekran kartını kullanmıyor işlemcini kullanıyor sadece büyük bir ihtimal onu NVIDIA ayarlarından yapabilirsin tarif edemem ama videoları var.

YouTube'dan ne yazarak bulabilirim hocam.
Bd prochot kaynaklı olabiliyor ama sizin bilgisayarınızda bu dandik özelliğin olması son derece saçma.

Çözmek için şunu deneyin:
Google'a ThrottleStop yazın. İlk çıkan siteden indirin. RAR'dan çıkartın. Programı çalıştırın. Ardından ana ekrandan bd prochot tikini kaldırın. Tekrar deneyin.

Tamam hocam deniyorum.

Son düzenleme:
Bd prochot kaynaklı olabiliyor ama sizin bilgisayarınızda bu dandik özelliğin olması son derece saçma.

Çözmek için şunu deneyin:
Google'a ThrottleStop yazın. İlk çıkan siteden indirin. RAR'dan çıkartın. Programı çalıştırın. Ardından ana ekrandan bd prochot tikini kaldırın. Tekrar deneyin.

Zaten tik yoktu hocam.
@DarkMask13 işlemci kullanımınız görünmüyor. Onu da ekleyebilir misiniz?

i7-860'ta dahili GPU yok.

Kusura bakmayın hocam göremedim onu yapıp geliyorum.

Ekran kartına her zaman aynı yük binmediği için 90'dan 30'a, 40'a düşmesi gayet normal. Aniden tekrar yüksek yük binince ekran kartı bellek yolundan 2-3gb veri geçerken birden 20gb'ye çıkınca Bandwith'i kaldırmıyor ve donma oluşmasına sebep oluyor bunun işlemciyle vs. alakası yok ekran kartınız çok donanımsız ve basit. En azından bi RX 550 tercih etmelisiniz.

Ekran kartına her zaman aynı yük binmediği için 90'dan 30'a, 40'a düşmesi gayet normal. Aniden tekrar yüksek yük binince ekran kartı bellek yolundan 2-3GB veri geçerken birden 20GB'ye çıkınca Bandwith'i kaldırmıyor ve donma oluşmasına sebep oluyor bunun işlemciyle vs. alakası yok ekran kartınız çok donanımsız ve basit. En azından bir RX 550 tercih etmelisiniz.

O işlemciyle mi?

FPS sabitlemesi var mı?

Evet, hocam kaldırmayı unutmuşum. Kısıtlamasız bu şekilde. 89 FPS iken bile drop yiyorum sesler kesile kesile geliyor oyun kasa kasa.

1628928479906.png

Ekran kartına her zaman aynı yük binmediği için 90'dan 30'a, 40'a düşmesi gayet normal. Aniden tekrar yüksek yük binince ekran kartı bellek yolundan 2-3GB veri geçerken birden 20GB'ye çıkınca Bandwith'i kaldırmıyor ve donma oluşmasına sebep oluyor bunun işlemciyle vs. alakası yok ekran kartınız çok donanımsız ve basit. En azından bir RX 550 tercih etmelisiniz.

Hocam yani yeni ekran kartı alana kadar bu düzelmeyecek mi? Bir de normalde böyle bir şey yoktu bir anda olmaya başladı. :(

Geri
Yukarı