GPU kullanımı %50 sorunu

KRALCAN

Megapat
Makaleler
6
Yer
İzmir-Bayraklı
Daha fazla  
Arkadaşlar DDU ile kaldırdım ve kurdum. Format attım. Termal macun bile değiştirdim. Aklınıza gelebilecek her şeyi yaptım ama şu GPU tam gücüyle çalışmıyor. Sebebi nedir var mı yardımcı olabilecek birisi? Sorunumu çözene ININAL ve IBAN'dan para yollayacağım çünkü bu sorunu bir türlü çözemedim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu da videom.

Son düzenleyen: Moderatör:
Keşke sisteminizi belirtseydiniz. Videodan çıkarılabilecek tek sonuç ağır şekilde darboğaz yaşadığınız. Onun haricinde bir problem gözlemleyemedim.

Bende de i5 6400 var, sizin işlemcinizden frekans bakımından bir tık daha düşük, ek birkaç özelliği var. BF V oynamadım hiç ama çekirdek sayısı ve frekans bakımından zayıf bir nesile ait. Benim de değiştirme isteğim bundan kaynaklı. Öncelikle işlemci sorununu çözün derim. Videoya bakarsak, tek derdiniz işlemci.

@Sinan C. %100 CPU ve %50 GPU oranı normal yani. :D

Bende de i5 6400 var, sizin işlemcinizden frekans bakımından bir tık daha düşük, ek birkaç özelliği var. BF V oynamadım hiç ama çekirdek sayısı ve frekans bakımından zayıf bir nesile ait. Benim de değiştirme isteğim bundan kaynaklı. Öncelikle işlemci sorununu çözün derim. Videoya bakarsak, tek derdiniz işlemci.
Nasıl çözebilirim ki?
Darboğaz yok, monitörünüz ve oynadığınız çözünürlük nedir ?
Full HD çözünürlük.

@Sinan C. %100 CPU ve %50 GPU oranı normal yani. :D
Hocam oluşan sistem kararsızlığı işlemci ve ekran kartı olarak görünmedi bana.

Nasıl çözebilirim ki?
6. veya 7. nesil I7, veya güncel bir sisteme geçmek en mantıklısı olur. Anakart ve işlemci değişimi ile, güncel bir sistem toplamanızı öneririm. 6. ve 7. nesil I7 işlemcilere anlamsız bir fiyat çekiyorlar, para harcamaya değmez.

@Sinan C. CPU tarafından darboğaz var. İşlemci yetişemediği için ekran kartı kullanımı düşük ve ara sıra da drop yaşanabilir, belli ediyor aslında.

6. veya 7. nesil I7 veya, güncel bir sisteme geçmek en mantıklısı olur. Anakart ve işlemci değişimi ile, güncel bir sistem toplamanızı öneririm. 6. ve 7. nesil I7 işlemcilere anlamsız bir fiyat çekiyorlar, para harcamaya değmez.
Peki benim sistemime çok benzer özelliklere sahip olanlar bu kadar sorun yaşamadan nasıl oynayabiliyorlar oyunu?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
. Örneğin bu arkadaş.

Yeni konular

Geri
Yukarı