GPU kullanımı %80 üstüne çıkmıyor

XcpuCX

Decapat
Daha fazla  
GPU'dan yüzde yüz verim alamıyorum. Mesela Zula oynarken 60 FPS alıyorum fakat görev yöneticisinden GPU kullanımına baktığımda en fazla yüzde 80'e çıkıyor, o da sabit değil 20'lerde, 30'larda geziyorum. Ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
GPU'dan yüzde yüz verim alamıyorum. Mesela Zula oynarken 60 FPS alıyorum fakat görev yöneticisinden GPU kullanımına baktığımda en fazla yüzde 80'e çıkıyor, o da sabit değil 20'lerde, 30'larda geziyorum. Ne yapabilirim?

Darboğaz sorunudur büyük ihtimal, ekran kartınız ve işlemcinizin modelini atar mısınız?

Edit: Arkadaşlar arkadaş cezalı, ondan yazamıyabilir anlayış gösterelim.

pc.PNG

Kusuruma bakmayın dün cezalıydım nedenini bilmediğim bir sonuçtan dolayı neyse bugün tekrardan bir ayarlar yaptım denedim ben yüzde 80 yazmışım ama onu hiç görmüyorum yüzde 30 zorlanırsa 40 oluyor , grafikleri en üst seviyeye aldığımda 40-50 arası çıkıyor ama ortalama 30 da kalıyor yani online oyun diye mi bilemedim ama... Sistem özelliklerim

Amd radeon 530 ekran kartı harici olarak kullanıyorum , 8 GB ram , Amd a9 9420 cpu var
Moderatör acele etmese belki de konuyu düzenleyecekti. Düzenle butonundan
İlk başta konuyu açarken paylaşması gerekirdi zaten.
adam cezalı, ondan yazamayabilir anlayış gösterelim.
Zula için normal, diğer bileşenleriniz nedir?
Sisteminizi tahmin mi etmeliyiz?
Darboğaz sorunudur büyük ihtimal, ekran kartınız ve işlemcinizin modelini atar mısınız?

Edit: Arkadaşlar arkadaş cezalı, ondan yazamıyabilir anlayış gösterelim.
Kusuruma bakmayın tekrardan

Aşağıda bir resim göreceksiniz oyundayken GPU 2 çalışıyor ve ortalama yüzde 26 larda falan geziyorum grafik özelliklerim düşükken.

Dosya Ekleri

• Zula 2021-06-15 23-00-20.jpg
    Zula 2021-06-15 23-00-20.jpg
    138,5 KB · Görüntüleme: 38

Yeni konular

Geri
Yukarı