Çözüldü GPU kullanımı oyunda olunmasına rağmen %0

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

berkekayan44

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Laptop bir sistem çok eskidi lakin önceden oldukça iyi FPS aldığım oyunlarda GPU kullanımı 0'a indi FPS 30'un üstüne zar zor çıkıyor. Darboğaz demeyin çünkü daha önceden CPU GPU'yu besliyordu.

1626621223946.png

GPU1: GT 520M (oyunlarda kullandığım GPU)
GPU2: Intel HD 3000.
CPU: i3 2310M.
RAM: 3GB DDR3.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Aynen FPS'de çok fazla bir düşüş oldu.

Kontrol ettim.

Dediğiniz işlemi yaptım lakin değişen bir şey olmadı.
Eki Görüntüle 1112174

Ve overclock kapandı.

Hocam NVIDIA GeForce Experience uygulamasını indirir misiniz?
Aynen FPS'de çok fazla bir düşüş oldu.

Kontrol ettim.

Dediğiniz işlemi yaptım lakin değişen bir şey olmadı.
Eki Görüntüle 1112174

Ve overclock kapandı.

Hocam umarım oyun falan oynadıktan sonra bu ekranı atmışsınızdır. Boşta 71 dereceyse ekran kartınız çalışmayı minimuma indiriyor olabilir.
Hocam umarım oyun falan oynadıktan sonra bu ekranı atmışsınızdır. Boşta 71 dereceyse ekran kartınız çalışmayı minimuma indiriyor olabilir.

Bu boştaki sıcaklığı önceden bu sıcaklık 50 derecelerdeydi altına soğutucu almam rağmen boştayken bile sıcak. Herhalde ısıyla ilgili bir problem var zaten fandan çok garip bir ses geliyor.

Bu boştaki sıcaklığı önceden bu sıcaklık 50 derecelerdeydi altına soğutucu almam rağmen boştayken bile sıcak. Herhalde ısıyla ilgili bir problem var zaten fandan çok garip bir ses geliyor.

Hocam benim tahminim ekran kartınız çok fazla ısındığı için frekans düşürüyor. Bu yüzden kullanımlar düşüyor. Siz güvendiğiniz bir arkadaşınız, internet kafeye, bilgisayarcıya gidip toz temizliğini ve termal macun değişimini yapın. Fanlarda kırıklık olabilir Fanları tamir ettirin. Sorunun görüşümce düzelicektir. İyi günler dilerim dediklerimi yaptıktan sonra beni buradan bilgilendirirseniz sevinirim.

1 yıla yeni bir kasa almayı düşünüyorum o yüzden bu bilgisayarı oyun için kullanmaktan vazgeçtim tüm cevaplar için herkese teşekkür ederim.
Hocam benim tahminim ekran kartınız çok fazla ısındığı için frekans düşürüyor. Bu yüzden kullanımlar düşüyor. Siz güvendiğiniz bir arkadaşınız, internet kafeye, bilgisayarcıya gidip toz temizliğini ve termal macun değişimini yapın. Fanlarda kırıklık olabilir fanları tamir ettirin. Sorunun görüşümce düzelicektir. İyi günler dilerim dediklerimi yaptıktan sonra beni buradan bilgilendirirseniz sevinirim.

Yakın zamanda bilgisayarcıya götürmüştük ekran kartını yakmıştım orada değişim yaptılar termal macun falan değişmiştir zaten ama zaten performans farkı bundan sonra ortaya çıktı acaba bunlamı alakalı.

1 yıla yeni bir kasa almayı düşünüyorum o yüzden bu bilgisayarı oyun için kullanmaktan vazgeçtim tüm cevaplar için herkese teşekkür ederim.

Yakın zamanda bilgisayarcıya götürmüştük ekran kartını yakmıştım orada değişim yaptılar termal macun falan değişmiştir zaten ama zaten performans farkı bundan sonra ortaya çıktı acaba bunlamı alakalı.

Hocam eski ekran kartınız neydi?

Yeni konular

Geri
Yukarı