Çözüldü GPU kullanımının yanlış raporlanması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

chronic

Hectopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Western Digital Green WDS480G2G0A
Anakart
MSI 520M-A PRO
3-4 gün önce kasanın içinde ki tozları almak amacıyla saç kurutma makinesiyle kasanın hiçbir parçasını çıkartmadan içine tuttum ayrıca fanları baya döndürdüm
sonra ise açtığımda GPU kullanımının %60'da sabit olduğunu gördüm biraz araştırmayla BIOS güncellemesiyle çözüldüğünü gördüm ve ben de biosu güncelledim, sorunum çözülmüştü. Taa ki SSD'min read hızının düştüğünü farkedene kadar bu sorunuda araştırırken yanlışlıkla XMP ayarını açtım ve sorunum 2'ye kaTlandı GPU kullanımı Görev Yöneticisi'nden baktığımda tekrar %60'a sabitlenmiş ve bu sefer SSD read hızımda aşırı düşmüş durumda.

ve bu arada AMD'nin kendi software'sinden GPU kullanımına baktığımda 10-15 değerleri gösteriyor (Process Explorer yazılımında daha düşük)
fakat Görev Yöneticisinde %60

Kısa devre olsa kart direk çalışmazdı. Bu sorunun temizlikten sonra olduğuna emin misiniz?
Çok emin değilim görev yöneticisine baktığımı hatırlamıyorum

Sistemi hiç yeniden başlattınız mı?
Sorun dünden beridir devam ediyor ve evet defalarca başlattım

Mining virüsü olduğunu düşünmüştüm Kaspersky ile Malwarebytes yazılımlarıyla tam tarama yaptım onlardada hiçbir sonuç göstermedi

Mining virüsü olduğunu düşünmüştüm Kaspersky ile Malwarebytes yazılımlarıyla tam tarama yaptım onlardada hiçbir sonuç göstermedi
Öyle birşey olsaydı temizlemeden önce de olurdu.

Bilgisayar güvenli modda açıp kullanıma tekrar bakabilir misiniz?

Bilgisayar güvenli modda açıp kullanıma tekrar bakabilir misiniz?
Güvenli modda başlattım ve küçük bir pencerede "ctfmon.exe" hatası aldım, görev yöneticisinden baktığımda GPU kullanımı görünmüyor, açmanın bir yolu var mı?

Şu bilgiyi de vereyim: Bilgisayar açıldığında GPU kullanımı %1 veya %2 seviyesinde başlıyor, ancak 2-3 saniye sonra hızla %60'a sabitleniyor

Son düzenleme:
Güvenli modda başlattım ve küçük bir pencerede "ctfmon.exe" hatası aldım, görev yöneticisinden baktığımda GPU kullanımı görünmüyor, açmanın bir yolu var mı?

Şu bilgiyi de vereyim: Bilgisayar açıldığında GPU kullanımı %1 veya %2 seviyesinde başlıyor, ancak 2-3 saniye sonra hızla %60'a sabitleniyor
Hata tam olarak nedir?

ctfmon.exe hatası
Şu konudaki çözümü uygulayın.

Hata tam olarak nedir?

ctfmon.exe hatası
''Sistem, bu uygulamada yığın tabanlı bir arabelleğin taştığını algıladı. Bu taşma, kötü niyetli bir uygulamanın denetimini ele geçirmesine olanak verebilir''

Hata tam olarak nedir?

ctfmon.exe hatası
2. kez safe moda girip çıktıktan sonra şimdi böyle gösteriyor ne alakaysa?
1714593739195.png

''Sistem, bu uygulamada yığın tabanlı bir arabelleğin taştığını algıladı. Bu taşma, kötü niyetli bir uygulamanın denetimini ele geçirmesine olanak verebilir''

2. kez safe moda girip çıktıktan sonra şimdi böyle gösteriyor ne alakaysa?
Eki Görüntüle 2184148
Şu an %1 sizin için normal değil mi? Normalde normal.

Geri
Yukarı