GPU ölçeklemede out of range hatası

enesatagun

Decapat
Daha fazla  
Yaptığım özel çözünürlük var. Bu çözünürlükte kenarlardaki siyahları kaybetmek istiyorum. Ekran ölçek değişmek lazımmış. Ben AMD Catalyst'ten GPU ölçeklemeyi etkinleştir deyince out of range alıyorum. Baska TV, monitör falan bağlayıp anca düzeltiyorum. Onu düzeltebilir miyim ya da baska sekılde siyahlıklar yok olur mu?

Monitöre OC bu yaptığın şey, görüntü ayarlarından çözünürlük seçeneklerinden birini seçmek tavsiye ettiğim.

Radeon Software üzerinden denedin mi, oradan da yapabilirsin.

O bu driver sürümünde cataltys var software olanda ne seçersem seçeyim aynı kalıyordu.

Anladım, ekran kartı, monitör nedir ve hangi porttan görüntü alıyorsunuz? Yapmış olduğunuz şey monitöre overclock yapmak ve bu da görüntüde bozulma veya sistemin hata/uyarı vermesi ile sonuçlanabilir.

Monitör 1366x768 çözünürlüklü, VGA ile bağlıyorsanız zaten 640x480'in üstüne çıkılmıyor.

Monitörde başka bir görüntü portu varsa, HDMI gibi, ondan görüntü alın. Ama ekran kartında da dönüştürücü kullanmak zorunda kalmamak için HDMI olmalı, dönüştürücüler de görüntü kalitesini aşağı çekebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı