GPU pinlerini sökemiyorum

24Yasindayim

Kilopat
Daha fazla  
Birkaç gündür "Bilgisayar toplama" başlığında takılıyorum ve kafamda bir sistem topladım. Eski sistemimden GPU'mu ve kasamı kullanacağım için "kasayı bir sökeyim hem ATX ana kartlar için yuva var mı hem de becerebiliyor muyum emin olayım" dedim ve kasayı sökmeye koyuldum. İyi haber, kasamda ATX ana kartlar için vida yuvaları mevcut. Kötü haber, GPU'nun pinlerini sökemedim PSU ile birlikte kaldırmam gerekti. Oraya yapışmış mı ne olmuş anlamadım :D Bilgisayar sıkıntısız çalışıyor ama GPU'nun pinlerini çıkartamadım bir türlü. Hatta geri monte ettim ve o cihazdan açıyorum şuan bu konuyu. Var mı tavsiyesi olan?

Pinlerdeki mandali asagi bastirip hafifce sag sol yaparak cekmeyi deneyin.

1015715-1.jpg

Pinlerdeki mandali asagi bastirip hafifce sag sol yaparak cekmeyi deneyin.
PSU'yu fişten çekip kabloyu zorlayabilirsiniz. Yani Dişi kablolar, erkek kablolar hassas olmadığı için zorlayabilirsiniz sonuçta PSU'yu bir daha kullanmayacaksınız.
Bunları haftaya ürünlerim geldiğinde deneyeceğim. Zaten dediğiniz gibi PSU'yu bir daha kullanmayacağım. Ancak sağlam çıkartırsam 2. elden satarım belki :D

Ekran kartına giren güç kablosundan mı bahsediyorsunuz? GPU derken doğru şeyden bahsedip bahsetmediğinizden emin olamaz insanlar. Kendi kendinizi yanlış yönlendirtmiş olursunuz.
Eğer durum dediğim gibiyse ekran kartına giren pinlerin üzerindeki tırnaklara bastırıp öyle çekeceksiniz. Uafk hareketlerle sağa sola oynatarak da kolaylaştırabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı