GPU Sıcaklığı Normal Mi

Yer
Adana
Arkadaşlar hd radeon 4600 ekran kartı kullanıyorum. Normal sıcaklığı 55-60 derece; GRID 2 oynarken 82 dereceye kadar çıkıyor. Bu normal mi?
Bir de Mortal Kombat Komplete Edition' da çözünürlüğü ve grafik ayarlarını en düşüğe getirmeme rağmen birkaç dakika sonra ekran kapanıyor, sesler takılıyor... Pc ye res atmam gerekiyor. Bunun ısınmayla ilgisi olabilir mi?

Arkadaşlar biliyorum ekran kartım bayağı eski ve alt seviye. 2 yıldır kullanıyorum. Yeni kart mı alayım yoksa soğutucu mu alayım. Ayrıca anakartın ve güç kaynağının kaldırması için bu karta yakın güce sahip kart önerir misiniz, yoksa yeni güç kaynağı mı alayım(kartı kaldırmazsa).

Anakart modelinizi, Bütçenizi Şuan kullandığınız PSu modelini bilmeden bir öneri yapamayız bütçen varsa Ekran kartı Yoksa Ekran kartı temizlik ve Macun yenilemesi yapabilirsin. Ekran kartına soğutucu nerden bulacaksın.

Ekran kartınız ile uyumlu başka bir soğutucu bulsanız bile para harcayıp satın almanız çok saçma olur.
7800 serisi bir kart ve +600W +80P bir PSU almaya gayret edin derim, tabi bunun için para gerekli :D

Ekran kartınız ile uyumlu başka bir soğutucu bulsanız bile para harcayıp satın almanız çok saçma olur.
7800 serisi bir kart ve +600W +80P bir PSU almaya gayret edin derim, tabi bunun için para gerekli :D
Aşağı yukarı ne kadar tutar?
Ve 7800 serisi kartlar Türkiye'de var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı