GPU soğutucusu olarak CPU soğutucusunu kullanmak

Skender

Kilopat
Yer
Kastamonu
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Teknikeri
İyi forumlar.

Başlıktanda anlaşılacağı üzere bu şekilde bir düşüncem var. internette izlediğim bazı vıdeolarda CPU soğutucularını bildiğimiz beyaz Klipsler yardımıyla GPU kartının üzerine sabitliyorlar ve alışılagelmiş GPU soğutucularından daha fazla verim alabiliyorlar. Bir diğer vıdeoda ise gördüğüm kadarıyla Corsair H100i modelini GPU ya monte etmiş yabancı bir vatandaş. Sizce boş yere kürek mi çekmekteyim, yoksa "bir dene, en azından deneyim kazanırsın" mı dersiniz ? veya yorumlarınız nelerdir ?

Kolay gelsin.

@okankurubas;

Tamam hocam, sizler için bu deneyimi gerçekleştireceğim. :)

@HighPixel;

Hocam bende hayretler içerisinde kaldım fakat gerçekten iyi sonuçlar elde edilebiliyormuş. Aşşağıya 1 adet hava ile 1 adet Corsair H100i modeli ile soğutulan GPU vıdeolarını atacağım.

Hava ile soğutma. 0:20 saniyeden sonra başlıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

2 adet Corsair H100 ile hem CPU hemde GPU soğutması. (Karanlık çekim)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Corsair H60 modeli ile GPU soğutma (Detaylı)

Dediğim gibi klips yöntemi ile yapan bir vatandaşımız.

@Mertcan Basel;

Zaten kartımı yenileyeceğim, şu an elimde ATİ Radeon Powercolor HD5670 modeli var. 2 gb 128 bit. pek işimi görmediğinden bunun üzerinde deneyeceğim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Kartın üzerine başarı ile Pentium 4 işlemcisine ait soğutucuyu yerleştirdim, sistemi çalıştırdım fakat açılıştaki Logodan sonra işletim sistemi yüklenirken bekleyen ekranda sanırım ekran kartını yaktık diyerek makinanın fişini çektim. Sonradan kartın üzerine kendi soğutucusunu takarak açtım ve problem olmadığını gözlemledim. Kısadevre olayı olmamış. Aslında şu anlık riskli bi iş yeni bir ekran kartı aldığımda deneyeceğim. :)

PtxQ.jpg

3g0Wo.jpg

WfF0U.jpg

kqKi2.jpg

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı