Çözüldü GPU Tweak 2 fan ayarları RTX 2070

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TuğberkÇAPKIN

Hectopat
Merhaba, önceki ekran kartımda (1070) fanlar 55'ten sonra çalışıyordu, yeni kart aldım (2070) bunda ayarları yaparken fark ettim ki fan bölümünde 2 farklı (left-right) ve (middle) şekilde ayar çıktı. Gene aynı ayarları deniyorum 55'ten sonra çalışması için ama olmuyor, fanlar rolantede çalışıyor sürekli yavaş şekilde. İyi bir şey mi ya da istediğim olabilir mi?
asdas.jpg

Çözüm
Burası. Q mode'a alırsanız sorun çözülür. Gpu Tweak üzerinden de 0dB özelliğini açmayı unutmayın.
Ekran kartının üstünde minik şalter var. P ve Q yazar. O sizde P'de büyük ihtimalle onu Q moda alın düzelir.
P: Performance
Q: Quiet
Ben şahsen P modda kullanıyorum. Sıcaklıklar daha iyi oluyor bir zararı olmaz.
Not: Q moda almadan önce bilgisayarı tamamen kapatıp PSU dan da kapatmanızı öneririm açık iken yapmayın.

Kart Asus Rog ise kartın üzerindeki tuşu Q moda getirmelisiniz. Gpu Tweak'den de 0dB özelliğini açarsanız fanlar, sıcaklık 55 derece üzerine çıkınca otomatik olarak açılır.

Ekran kartının üstünde minik şalter var. P ve Q yazar. O sizde P'de büyük ihtimalle onu Q moda alın düzelir.
P: Performance
Q: Quiet
Ben şahsen P modda kullanıyorum. Sıcaklıklar daha iyi oluyor bir zararı olmaz.
Not: Q moda almadan önce bilgisayarı tamamen kapatıp PSU dan da kapatmanızı öneririm açık iken yapmayın.
Acaba resim atma şansınız var mı göremiyorum, Led control tuşu var dışa bakan tarafta on off şekilde
Kart Asus Rog ise kartın üzerindeki tuşu Q moda getirmelisiniz. Gpu Tweak'den de 0dB özelliğini açarsanız fanlar, sıcaklık 55 derece üzerine çıkınca otomatik olarak açılır.
Acaba resim atma şansınız var mı göremiyorum, Led control tuşu var dışa bakan tarafta on off şekilde

Geri
Yukarı