GPU Tweak II yazılımı gerekli mi?

pctoplayanadam

Decapat
Daha fazla  
İyi günler. ASUS'un çıkardığı GeForce Phoenix GTX1650 (O4GD6-P) modelini edindim. Şu an bilgisayara kurdum ve sürücü yüklemelerini yapıyorum. ASUS'un sitesinden indirdiğim GPU Tweak II (versiyon 2303) programının kurulumu bir sebeple error veriyor.

Karta overclock yapma gibi bir düşüncem yok, o nedenle hiç error sorununu çözmekle uğraşmadan bu programı kurmasam olur mu? Yoksa bu kartın düzgün çalışması için bu uygulamaya ihtiyacım var mı?

Aslında kartla ilgili yapmak istediğim tek ayar oyun sırasında sıcaklık ve FPS değerlerini görmek ve FPS sabitlemek. Bu işlemler için de bu programa ihtiyacım var mı?

Şimdiden teşekkürler.

Gerekli bir yazılım değil. Bazı ince ayarlar yapmak için kullanılıyor.

Fps değerlerini, ısıyı falan görmek istiyorsan MSI Afterburner indir. GPU Tweak'da otomatik fan kontrolü var. İşinize yarayabilir.
Afterburner'ın kullanıcıya sormadan overclock yapması gibi şeyler okudğum için biraz çekinyorum aslında. Önceden yükledim ama içim rahat olmayınca sildim, şimdi tekrar kurabilirim ama Afterburner'ı ekran kartımın vs. ayarlarına müdahale etmeden sadece FPS ve GPU CPU kullanımlarını görüntülemek için kullanabilir miyim, yoksa yükleyip çalıştırdığımda otomatik olarak kendisi bir ayar yapıyor mu?

Afterburner'ın kullanıcıya sormadan overclock yapması gibi şeyler okudğum için biraz çekinyorum aslında. Önceden yükledim ama içim rahat olmayınca sildim, şimdi tekrar kurabilirim ama Afterburner'ı ekran kartımın vs. ayarlarına müdahale etmeden sadece FPS ve GPU CPU kullanımlarını görüntülemek için kullanabilir miyim, yoksa yükleyip çalıştırdığımda otomatik olarak kendisi bir ayar yapıyor mu?
Otomatik ayar falan yapmıyor. Kim demiş öyle bişey?

Geri
Yukarı